Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 11 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela zwykła „B”

11 lutego 2018 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę zwykłą przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Przed nami staje Chrystus Pan i zdjęty litością pochyla się z miłością nad słabością naszych ciał i dusz, uwalniając je z grzechowego trądu.

2. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków, a po Mszy św. modlitwy przy krzyżu przed kościołem. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na prace remontowo inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

3. W środę 14 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy całkowicie powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych – dotyczy to osób od 14 roku życia. Natomiast osoby od 18 – 60 roku życia tego dnia obowiązane są także do tego, aby raz najeść się do syta, a dwa razy tylko się posilić z wyłączeniem potraw mięsnych. Czas Wielkiego Postu to czas zakazany, w który katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach i tańcach. Jest to czas nawrócenia, modlitwy i pokuty. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 16,oo i 18,oo. W łączności z każdą Mszą św. obrzęd posypywania popiołem. Ofiary zbierane na tacę w Popielec przeznaczone zostaną na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym także naszego Hospicjum. Bóg zapłać za materialne i modlitewne wsparcie opieki paliatywnej. W Popielec Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich; o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w każdą niedzielę o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej wielkopostnej modlitwy.

5. W piątek 16 lutego o godz. 16,3o w Klubie Emaus odbędzie się spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio. Zapraszamy członków oraz wszystkich chętnych.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie chodzi o prężenie muskułów” – rozmowa z ks. Krzysztofem Wonsem o wielkopostnym nawróceniu i fenomenie licznego udziału w liturgii Środy Popielcowej; „Nawróć swoje serce i upokórz duszę w popiele” – dlaczego Wielki Post rozpoczynamy w środę, a nie w niedzielę?; „1% wysiłku” – dlaczego aż 40% uzyskujących dochody Polaków nie odpisuje jednego procenta…?; „Cztery pory życia” – o poezji s. Anny Mika ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo; „Podziemna historia fary” – o pracach archeologicznych prowadzonych w naszej katedrze; „To nie woda to wiara” – rozmowa z dr. Patrickiem Theillierem o właściwościach cudownej wody z Lourdes. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury religijnej.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Barbara Draheim lat 76 z ul. Boh. Kragujewca 9; Krystyna Krupińska lat 75 z ul. Łomżyńskiej 54; Zofia Stefańska lat 84 z ul. Sz. Szeregów 9; Zdzisław Przybył lat 62 z ul. Białogardzkiej 15; Mirosław Karubin lat 63 z ul. Glinki 119, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

8. Na skuteczne uwalnianie się z trądu słabości i grzechów przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                   Proboszcz

                                                          Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski