Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 25 lutego 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela W. Postu „B”

25 lutego 2018 roku.

1. Dzisiaj już II Niedziela W. Postu. Wraz z Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć Jezusa w blasku Jego Mocy i Chwały. Niech Przemienienie Chrystusa będzie dla każdego z nas przykładem i zachętą do wielkopostnej przemiany naszych serc. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żalów przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała i Ks. Marcina w poniedziałek 26 lutego, a z grupy ks. Macieja w czwartek 1 marca. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

3. We wtorek 27 lutego Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się kolejne spotkanie narzeczonych w ramach Dekanalnej Katechezy Przedmałżeńskiej. Po Mszy św. spotkanie w Sali Konferencyjnej.

4. Przypominamy, że w piątki W. Postu odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich; o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką, a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota marca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek tylko w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,3o i Msza św. I piątkowa o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. i od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,15. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim; zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 3 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Słyszeć nie znaczy spotkać” – rozmowa z ks. Pedro Mariano, Brazylijczykiem, o byciu misjonarzem w Polsce i nowej ewangelizacji; „Wesprzyj misjonarza” – o modlitewnym i materialnym wsparciu naszych misjonarzy; „Czas rozrywania serca” – o liturgii Środy Popielcowej; „Myśl inaczej i uwierz w dobrą wiadomość” – o rekolekcjach, które wygłosił dominikanin o. Adam Szustak w kościele Św. Trójcy. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień marca. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Łucja Heinrich lat 89 z ul. Łomżyńskiej 54; Genowefa Krempeć lat 85 z ul. W Polskiego 46; Lucyna Sejud lat 77 z ul. P. Pracy 2; Ewa Januszkiewicz lat 70 z ul. W. Polskiego 34; Stanisława Nowakowska lat 87 z ul. Walecznych 2; Zofia Cymańska lat 83 z ul. Sz. Szeregów 9; Jerzy Borowski lat 75 z ul. Łomżyńskiej 36; Bogdan Kroll lat 70 z ul. Walecznych 4 i Michał Mazurek lat 35 z ul. Białogardzkiej 15, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

10. Na wielkopostną przemianę naszych serc przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski