Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela W. Postu „B”

4 marca 2018 roku.

1. Dzisiaj – w III Niedzielę Wielkiego Postu Chrystus Pan przypomina nam prawdę o zmartwychwstaniu człowieka. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy, by prosić Chrystusa o dobre przeżycie wielkopostnych rekolekcji parafialnych. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. Od poniedziałku do piątku Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą uczniowie Szkół Podstawowych Nr 46; 57 i 60 oraz klas gimnazjalnych. Z tego powodu Msze św. o godz. 10,oo będą w Kościele Zasadniczym.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała i ks. Łukasza w poniedziałek 5 marca, a z grupy ks. Grzegorza w środę 7 marca. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

4. We wtorek 6 marca zakończenie Dekanalnej Katechezy Przedmałżeńskiej. Narzeczonych zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii i rozdanie dyplomów.

5. W czwartek 8 marca Mszą św. o godz. 18,oo rozpocznie się miesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja. Kontynuacja spotkania po Mszy św. na plebanii. Zapraszamy także nowych chętnych słuchaczy Radia Maryja.

6. Osoby dorosłe, które pragną przyjąć Sakrament Bierzmowania zgłoszą się w Biurze Parafialnym we wtorek 6 marca w godz. 16,oo-17,oo.

7. Grupy Modlitwy św. Ojca Pio Diecezji Bydgoskiej zapraszają wszystkich chętnych na Drogę Krzyżową w Dolinie Śmierci w Fordonie w sobotę 17 marca o godz. 10,3o.

8. W Roku Św. Ojca Pio w terminie 8-15 października br. organizowana jest Pielgrzymka do Włoch. Zapisy u p. Doroty Pawlisz tel. 506093008. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń. Zapraszamy do udziału.

9. W przyszłą niedzielę 11 marca w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

10. Nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w sobotę 17 marca Mszą św. o godz. 18,oo. Będzie im przewodniczył o. dr Ignacy Kosmana. Szczegółowy program znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej. Już dziś zachęcamy do licznego udziału i wykorzystania czasu szczególnej obfitości Bożych łask.

11. W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 9,3o i 17,3o wszystkich; o godz. 16,3o dzieci a o godz. 19,oo młodzież.

12. Kartki do spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać u naszych harcerzy przed harcówką oraz w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

13. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Na wiosnę planujemy remont elewacji wieży kościelnej. Będzie to spory wydatek ponieważ będą to prace specjalistyczne na wysokościach. Liczymy jednak, że wspólnym wysiłkiem i zaangażowaniem wszystkich Parafian potrafimy to zadanie zrealizować. Bóg zapłać za wszelkie przejawy życzliwości i materialnego wsparcia.

14. Informujemy, że chorych przed świętami nawiedzimy w sobotę 24 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii do czwartku 22 marca.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wspólnie możemy budować lepszy świat” – wspomnienia Karola Tendery, 97.- letniego, byłego więźnia obozu w Auschwitz; „Świadek sumienia” – o gnieźnieńskich obchodach setnej rocznicy święceń kapłańskich bł. biskupa Michała Kozala; „Pacierz i smartfon?” – o nowej aplikacji, która może pomóc w nauce modlitwy; „Msza na zamówienie” – o zamawianiu intencji mszalnych; „Jezus i kobiety?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z „Przewodnika Katolickiego” z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem ze Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Rudolf Kuczora lat 77 z ul. Łomżyńskiej 51; Mirosław Jarecki lat 53 z ul. Sz. Szeregów 9; Jerzy Sierakowski lat 84 z ul. P. Pracy 4; Stanisława Czarna lat 93 z ul. Zajęczej 4; Wacław Zalewski lat 86 z ul. Białogardzkiej 15; Teresa Nowakowska lat 82 z ul. Kasztanowej 43 i Cecylia Jankowska lat 83 z ul. Łomżyńskiej 54, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

17. Na szczere wielkopostne nawrócenie i przemianę życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                        Proboszcz                                                                                                                                                                                                          Ks. Józef Kubalewski

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

17-21 marca 2018 roku.

Sobota 17 marca

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką wprowadzającą

Niedziela 18 marca

Godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo;18,oo – Msze św. z nauką ogólną

Godz. 11,3o – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 16,oo – Msza św. dla Hospicjum ( dla rodzin, które w minionym roku utraciły swoich bliskich)

Godz. 17,oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Godz. 20,oo – Msza św. z nauką ogólną (dla młodzieży)

Poniedziałek 19 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla mężczyzn

Wtorek 20 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką dla chorych i starszych (Sakrament Chorych)

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla małżonków (podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)

Środa 21 marca

Godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo – Msze św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji

Okazja do spowiedzi św. w czasie Rekolekcji codziennie podczas Mszy św. o godz. 8,oo; 10,oo i od godz. 17,3o.

Rekolekcje prowadzi O. Dr Ignacy Kosmana

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski