Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 11 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela W. Postu „B”

11 marca 2018 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkiego Postu – Chrystus w Ewangelii św. ukazuje nam ogrom Bożej miłości do nas: „…Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne…”. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium oraz podczas Gorzkich Żalów na wystrój i kwiaty do Bożego Grobu. Dzisiaj do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL.

2. We wtorek 13 marca w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się spotkanie panelowe pt. „Żołnierze Wyklęci – historia i współczesność”. Wśród Gości spotkania będą nasi parafianie: dr Grażyna Szabelska – radna miasta Bydgoszczy i dr inż. Romuald Rajs – dyrektor naszego chóru i organista. Serdecznie zapraszamy. Plakaty informujące o tym spotkaniu znajdują cię na tablicach ogłoszeń.

3. We wtorek też mija V rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Namiestniku Chrystusa na ziemi.

4. W piątki W. Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: wszystkich o godz. 9,3o i 17,3o; dzieci o godz. 16,3o a młodzież o godz. 19,oo.

5. Jak słyszeliśmy w zaproszeniu ks. Biskupa w najbliższą sobotę o godz. 19,3o przed katedrą rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Miasta. Zachęcamy do licznego udziału.

6. Jak już informowaliśmy w najbliższą sobotę 17 marca o godz. 18,oo rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które zakończymy w środę 21 marca. Ćwiczeniom rekolekcyjnym będzie przewodniczył wykładowca homiletyki o. dr Ignacy Kosmana z Zakonu Ojców Franciszkanów Konwentualnych. W ramach Rekolekcji w niedzielę o godz. 16,oo Msza św. dla krewnych i znajomych naszych zmarłych pacjentów, którzy w minionym roku przekroczyli próg wieczności. W poniedziałek na godz. 18,oo zapraszamy mężczyzn, we wtorek na godz. 10,oo chorych i osoby w podeszłym wieku a na godz. 18,oo małżonków. Szczegółowy program znajduje się na afiszach oraz stronie internetowej. Zachęcamy do licznego udziału.

7. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać u naszych harcerzy przed harcówką, a także w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Prosimy je oddawać kapłanowi po spowiedzi św. przy konfesjonale lub ministrantowi przy Komunii św. Nie należy ich oddawać na tacę!

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Kościół a Polityka” – wypowiedź Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; „Matka Kościoła dla całego świata” – o wprowadzeniu obchodów wspomnienia Matki Kościoła w całym Kościele ( w Polsce to wspomnienie obchodzimy już prawie od 50 lat); „Po co mi ten post?” – rozmowa z Markiem Zarembą o jeżdżeniu z Jezusem w tandemie, Bożych operacjach i sensie chrześcijańskiego postu; „Życie, choć piękne, tak kruche jest” – rozmowa z Małgorzatą Bronką – dyr. Centrum Opieki Perinatalnej o początkach działalności Hospicjum Perinatalnego. Można też bezpłatnie otrzymać „Informator Pielgrzyma” i „Dobre Znaki”. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury religijnej.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Jerzego Sobczaka lat 88 z ul. Rysiej 7; Gerarda Pufelskiego lat 74 z ul. P. Pracy 16; Zofię Zakrzewską lat 65 z ul. Boh. Westerplatte 1; Lidię Karczmarczyk lat 67 z ul. Boh. Kragujewca 7; Wandę Komosińską lat 92 z ul. Glinki 127; Grażynę Galla lat 66 z ul. Boh. Kragujewca 17; Fabiana Cruse lat 45 z ul. Sz. Szeregów 4; Gerarda Margańskiego lat 74 z ul. P. Pracy 8 i ks. Leszka Sobieralskiego lat 59, proboszcza parafii Żerniki, byłego wikariusza w naszej parafii, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………..

10. Na dobre przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych i szczere nawrócenie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                       Ks. Józef Kubalewski

Rekolekcje Wielkopostne

17-21 marca 2018 roku.

Sobota 17 marca

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką wprowadzającą

Niedziela 18 marca

Godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo;18,oo – Msze św. z nauką ogólną

Godz. 11,3o – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 16,oo – Msza św. dla Hospicjum ( dla rodzin, które w minionym roku utraciły swoich bliskich)

Godz. 17,oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Godz. 20,oo – Msza św. z nauką ogólną (dla młodzieży)

Poniedziałek 19 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla mężczyzn

Wtorek 20 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką dla chorych i starszych (Sakrament Chorych)

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla małżonków (podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)

Środa 21 marca

Godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo – Msze św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji

Okazja do spowiedzi św. w czasie Rekolekcji codziennie podczas Mszy św. o godz. 8,oo; 10,oo i od godz. 17,3o.

Rekolekcje prowadzi

O. Dr Ignacy Kosmana OFM Conv.

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski