Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela W. Postu „B”

18 marca 2018 roku.

1. Dzisiaj – w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne, którym przewodniczy duchowy syn św. Franciszka ojciec dr Ignacy Kosmana. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę w naszej parafialnej i modlitewnej wspólnocie i życzymy, aby posiew rekolekcyjny obficie i trwale zaowocował przemianą naszego chrześcijańskiego życia. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna dla wszystkich, dla dzieci podczas Mszy św. o godz. 11,3o a dla młodzieży podczas Mszy św. o godz. 20,oo. O godz. 16,oo Msza św. dla krewnych, znajomych i przyjaciół naszych pacjentów z Hospicjum, którzy w minionym roku odeszli do Pana. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Szczegółowy program wywieszony jest na afiszach, na stronie internetowej oraz w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy do licznego uczestnictwa.

2. Jutro przypada Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. O godz. 17,3o zapraszamy na wspólny różaniec, szczególnie Rodziców dzieci I Komunijnych, oraz tych Rodziców, którzy podjęli modlitwę różańcową w intencji swoich dzieci; natomiast na godz. 18,oo zapraszamy mężczyzn, gdyż ich szczególnym Patronem jest św. Józef. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała.

3. Bóg zapłać za ofiary składane podczas Gorzkich Żalów na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką.

5. W czwartek 22 marca Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia. Są jeszcze wolne 3 miejsca. Zgłoszenia do godz. 13,oo w zakrystii.

6. Spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych w czwartek 22 marca o godz. 18,oo. Zapraszamy.

7. Wzorem lat ubiegłych młodzież z naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Drodze Krzyżowej przez las do pomnika ofiar zbrodni hitlerowskich. Rozpoczęcie w piątek 23 marca o godz. 19,oo przy Kościele Nawiedzenia. Szczególne zaproszenie do kandydatów do bierzmowania. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9,3o i 17,3o; a dla dzieci o godz. 16,3o. Zapraszamy.

8. Chorych tzw. stałych oraz jednorazowych nawiedzimy w ich domach w sobotę 24 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku włącznie. Będzie to wizyta przedświąteczna. W związku z tym 7 kwietnia nie będzie odwiedzin chorych. Następna wizyta odbędzie się 5 maja.

9. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św. Uroczyste poświęcenie palm z procesją do kościoła podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Uroczystość rozpocznie się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, gdzie nastąpi odczytanie Ewangelii św. i poświęcenie palm; następnie wszyscy procesyjnie wejdziemy do kościoła. Dlatego dzieci z Rodzicami i wszyscy uczestniczący we Mszy św. powinni zgromadzić się przed kościołem.

10. Przypominamy, że w nocy z 24 na 25 marca przesuwamy zegarki o godzinę do przodu !

11. Przedstawicielki Parafialnego Zespołu Caritas proszą o składanie ofiar do skarbony, aby umożliwić pomoc świąteczną dla najbiedniejszych. Bóg zapłać za okazywane serce i dobroć.

12. Zapraszamy chętnych do udziału w akcji Pola Nadziei w Wielką Sobotę 31 marca, podczas zbiórki na rzecz naszego Hospicjum. Przy okazji przypominamy o możliwości odpisywania 1% podatku dochodowego dla naszego Hospicjum. Wszystkim ofiarodawcom już dziś dziękujemy tradycyjnym Bóg zapłać.

13. Są jeszcze wolne kwietniowe intencje mszalne w godzinach porannych. Prosimy też finalizowanie rezerwacji mszalnych przynajmniej 2 tygodnie przed terminem ich odprawienia.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Twarz Józefa” – o tajemniczym Opiekunie Pana Jezusa; „Grzech w mózgu” – rozmowa z ks. dr. hab. Damianem Wąskiem o tym, w jakim stopniu procesy biologiczne wpływają na naszą moralność; „Pokuta to spotkanie” – rozmowa o pokucie, która nie jest karą, ale powrotem do Boga. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury religijnej.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Tadeusz Grajewski lat 72 z ul. Glinki 127; Zofia Brodowska lat 92 z ul. Klinicznej 4; Małgorzata Rutyna lat 65 z ul. BBON 3; Maria Bałdysz lat 70 z ul. Boh. Westerplatte 7; Ludmiła Stańczyk lat 91 z ul. Generalskiej 2 i Cecylia Sajna lat 85 z ul. Dunikowskiego 7, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……………….

16. Na skuteczne powstawanie z grzechowych upadków i szczere rekolekcyjne nawrócenie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                       Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Rekolekcje Wielkopostne

17-21 marca 2018 roku.

Sobota 17 marca

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką wprowadzającą

Niedziela 18 marca

Godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 13,oo;18,oo – Msze św. z nauką ogólną

Godz. 11,3o – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 16,oo – Msza św. dla Hospicjum ( dla rodzin, które w minionym roku utraciły swoich bliskich)

Godz. 17,oo – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Godz. 20,oo – Msza św. z nauką ogólną (dla młodzieży)

Poniedziałek 19 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla mężczyzn

Wtorek 20 marca

Godz. 8,oo – Msza św. z nauką ogólną

Godz. 10,oo – Msza św. z nauką dla chorych i starszych (Sakrament Chorych)

Godz. 18,oo – Msza św. z nauką dla małżonków (podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)

Środa 21 marca

Godz. 8,oo; 10,oo i 18,oo – Msze św. z nauką ogólną na zakończenie Rekolekcji

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski