Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkanocna „B”

22 kwietnia 2018 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Posłuszni wezwaniu Chrystusa prośmy Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na swoje Żniwo. W salce katechetycznej nr 2 do godz. 14,oo będą przyjmowane zapisy i przedpłaty na pielgrzymkę do Sokółki, Św. Lipki i Gietrzwałdu; natomiast w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. O godz. 17,3o Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji powołań. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

2. Jutro przypada Uroczystość Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Patrona Polski, a w środę Święto Św. Marka Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom, a wśród nich Prymasowi Polski składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Bożych, nieustannej opieki Maryi oraz skutecznego orędownictwa Świętych Patronów.

3. W poniedziałek 23 kwietnia po Mszy św. o godz. 7,oo w sklepiku będą przyjmowane rezerwacje intencji Mszy św. na II półrocze.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Łukasza i ks. Marcina w poniedziałek ; z grupy ks. Grzegorza w środę a z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Obecność wszystkich obowiązkowa.

5. W piątek 11 maja o godz. 13,3o z miejsca, gdzie stawiany jest kontener na makulaturę zostanie zabrany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórkę organizuje firma Green Office Ecologic, a uzyskany dochód przeznaczony będzie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zużyty sprzęt należy przynieść w piątek 11 maja do godz. 13,oo. Szczegółowe informacje jaki sprzęt będzie odbierany znajdują się na ulotkach.

6. W dniu 2 czerwca br. organizowany jest wyjazd młodzieży na Lednicę. Koszt wyjazdu 35 zł. od osoby. Chętni mogą się zapisywać u ks. Grzegorza lub siostry Marioli.

7. Diakon Stanisław Gajek, z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, pragnie przyjąć święcenia prezbiteratu dnia 26 maja br. o godz. 10,oo w bydgoskiej katedrze. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń kapłańskich, jest zobowiązany w sumieniu zawiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata, Jego Rodzinę i nasze Seminarium polecamy modlitwom wiernych.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Do chorego z broszką” – o Hannie Chrzanowskiej, polskiej pielęgniarce, która 28 kwietnia zostanie ogłoszona błogosławioną; „Bardziej kochani” – raport o sytuacji rodzin wychowujących dzieci z zespołem Downa; „Ziarno męczeństwa” – o obchodach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbyły się w naszym Sanktuarium. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień maja. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Wachowiak lat 66 z ul. Modrakowej 44; Bożena Wandowska lat 49 z ul. Glinki 136; Edmund Walczak lat 84 z ul. Modrakowej 50; Danuta Zboińska lat 73 z ul. Walecznych 6; Czesław Badziński lat 85 z ul. Zajęczej 10; Maria Musall lat 70 z ul. Modrakowej 78; Patryk Szczepanowski lat 31 z ul. Sz. Szeregów 9; Kazimiera Tomaszewska lat 75 z ul. Modrakowej 48 i Józef Rzepecki lat 83 z ul. Śliwińskiego 2, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

10. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem Dobrym Pasterzem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                                     Proboszcz

                                                             Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski