Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 6 maja 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 6 maja 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela Wielkanocna „B”

6 maja 2018 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocną Chrystus Pan zachęca nas do trwania w miłości i wzywa do zachowywania Jego przykazań. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy pamiętając o dzieciach przygotowujących się do I Komunii św.; o młodzieży przygotowującej się do bierzmowania; o klerykach przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu i prezbiteratu oraz o młodzieży zdającej egzamin dojrzałości. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych.

2. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Marcina dzisiaj po Mszy św. o godz. 18,oo; z grupy ks. Łukasza jutro; z grupy ks. Grzegorza i Rafała w środę a z grupy ks. Macieja w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa.

3. We wtorek przypada Uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Na ręce ks. diakona wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby św. Patron wypraszał wszelkie potrzebne łaski, a Bóg darzył obfitym błogosławieństwem i dobrym zdrowiem.

4. Jak już ogłaszaliśmy, w piątek 11 maja o godz. 13,3o sprzed kościoła, z miejsca gdzie ustawiany jest kontener na makulaturę, zostanie zabrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny: komputery, telewizory, pralki, telefony komórkowe, baterie. Akumulatory, żelazka, odkurzacze itp. Sprzęt przynosimy dopiero w piątek od rana do godz. 13,oo. Firma przeprowadzająca tę zbiórkę Green Offise Ecologic wspiera zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Zachęcamy wszystkich do bezpłatnego pozbycia się elektrośmieci.

5. W piątek 11 maja po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo i nabożeństwie majowym w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie liderów wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Liczymy na obecność wszystkich. W piątek też rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; a uroczyste od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Niech to będzie rozpoczęcie duchowego przygotowania do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, które w naszej parafii odbędzie się 18 września.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia przypada 37. Rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. 146 dzieci, uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 57 i 46. Bardzo prosimy, aby w przyszłą niedzielę i 20 maja tę godzinę Mszy św. zarezerwować dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin. Bóg zapłać za zrozumienie.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na czekający nas na jesieni remont wieży kościoła. Bóg zapłać za życzliwość tym, którzy regularnie wspierają nasze prace remontowe i inwestycyjne. Prosimy też o włączenie się w to dzieło pozostałych naszych Parafian.

9. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze nabyć „Przewodnik Katolicki”, w którym m. in. „Komunijny przesyt” – jak zamienić przerost form na jakość przeżycia, gdy chodzi o Uroczystość I Komunii św. Jest to numer podwójny, dlatego można go było już nabyć w ubiegłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich, którzy tego jeszcze nie uczynili.

10. W ubiegłym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Marianna Zuchowicz lat 95; Janina Twardygrosz lat 87; Józef Bukowiecki lat 90 i Maria Szafarowska lat 80, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

11. Na wytrwanie w miłości Chrystusa Pana przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                         Proboszcz

                                               Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski