Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 maja 2018 roku

Ogłoszenia Parafialne na 13 maja 2018 roku

Ogłoszenia Parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie „B”

13 maja 2018 roku.

1. Dzisiaj – w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania jakim jest niebo, przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci, uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej nr 46 i 57. Módlmy się, aby te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem przez całe swoje życie. O godz. 16,oo nabożeństwo majowe dla tych dzieci, ich Rodziców i chrzestnych w Kościele Zasadniczym. Ze względy na „Biały Tydzień” Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na czekający nas remont wieży kościoła.

2. Przypominamy, że uroczyste nabożeństwa majowe z Apelem Jasnogórskim w dni powszednie o godz. 20,3o odprawiamy w Kościele Nawiedzenia. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj po raz ostatni gościmy na rocznej praktyce duszpasterskiej ks. diakona Stanisława Gajka, który w sobotę 26 maja o godz. 10,oo w katedrze przyjmie święcenia kapłańskie. Dziękujemy serdecznie ks. diakonowi za wszelkie dobro i radość jakie wniósł w naszą wspólnotę, życzymy dobrego zdrowia, opieki Matki Najświętszej oraz obfitego Bożego błogosławieństwa w kapłańskim życiu i posługiwaniu. Bóg zapłać i szczęść Boże ks. Stanisławie ! Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. prymicyjną, którą odprawi w naszej parafii w Boże Ciało 31 maja bezpośrednio po uroczystej procesji.

4. W poniedziałek przypada Święto św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli – kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask przez orędownictwo św. Patronów.

5. W czwartek 17 maja w katedrze o godz. 18,oo w ramach Koncertów Maryjnych z Różą wystąpi nasz chór parafialny „Exsultate Deo”. Zapraszamy.

6. W piątek 18 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w Sali konferencyjnej na plebanii odbędzie się spotkanie panów gotowych nieść baldachim i prowadzić kapłana podczas procesji Eucharystycznych na Boże Ciało.

7. W Kościele Rektorskim Zgromadzenia Ducha Świętego przy Alei Jana Pawła II 117 w sobotę 19 maja o godz. 20,oo rozpocznie się całonocne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 10,oo przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci, uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 60. Podobnie jak dzisiaj, prosimy by podczas tej Mszy św. zostawić miejsca w kościele dla Rodziców, krewnych i przyjaciół tych dzieci.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane serca, które mogą być wspaniałym prezentem z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd duszpasterstwa młodzieżowego.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Śnią nam się koszmary” – o problemach rodziców, którzy opiekują się dorosłymi, niepełnosprawnymi dziećmi; „Wybierzmy kulturę, którą ukochaliśmy” – o bydgoskich obchodach Uroczystości NMP Królowej Polski i 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja; „Po co ten boks?” – o niezwykłym sposobie pozyskiwania środków na remont domu dziecka prowadzonego przez siostry kapucynki z Siennicy; „Prymas międzyepoki” – o kard. Auguście Hlondzie, którego heroiczność cnót będzie dyskutowana 15 maja w Watykanie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty parafialnej przekroczyli: śp. Irena Pawińska lat 82; Ludwik Cichosz lat 72; Urszula Zakrzewska lat 72 i Mirosław Jaworski lat 55, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

12. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przez ziemię ku niebu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                Proboszcz

                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski