Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Najświętszej Trójcy „B”

27 maja 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uświadamiamy sobie obecność Jedynego Boga, który działa w trzech Osobach: Bóg Ojciec nieustannie stwarzający wszechświat; Syn Boży dokonujący dzieła odkupienia i Duch Święty ożywiający i uświęcający cały świat. Dzisiaj nabożeństwo majowe w łączności z wieczorną Mszą św.

2. Jutro nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną ks. Biskupa. Taka wizytacja przypada w każdej parafii raz na pięć lat. Jest więc to szczególne wydarzenie dla naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszam poczty sztandarowe i wszystkich Parafian do licznego udziału we Mszy św. wizytacyjnej o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym, podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania uczniom III klas gimnazjalnych. Tego dnia przypada 37. Rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski, który erygował naszą parafię. Módlmy się o Jego beatyfikację.

3. We wtorek 29 maja – we wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – podczas Mszy św. o godz. 18,oo nastąpi uroczyste wprowadzenie Relikwii św. Urszuli, które otrzymała nasza wspólnota parafialna. Zapraszam poczty sztandarowe i wszystkich do wspólnej modlitwy w Kościele Zasadniczym.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tzw. Boże Ciało. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy prowadzona przez ks. Neoprezbitera Stanisława Gajka. Bezpośrednio po procesji w Kościele Zasadniczym Msza św. Prymicyjna, którą odprawi ks. Neoprezbiter Stanisław. Po Mszy św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. W imieniu ks. Neoprezbitera serdecznie zapraszamy. Ostatnia Msza św. w Boże Ciało o godz. 18,oo. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 20,oo.

5. Procesja Eucharystyczna jak w latach ubiegłych przejdzie nast. ulicami: ks. J. Popiełuszki; Białogardzką; Białostocką; Łomżyńską i ks. J. Popiełuszki powróci do kościoła. Ołtarze będą jak co roku w tych samych miejscach. Prosimy o ich przygotowanie: I ołtarz przy ul. Białogardzkiej – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Legion Maryi, odpowiedzialny ks. Maciej; II ołtarz przy końcu ul. Białostockiej – Neokatechumenat, odpowiedzialny ks. Grzegorz; III ołtarz przy ul. Łomżyńskiej – Duszpasterstwo Młodzieży, odpowiedzialny ks. Łukasz i IV ołtarz przy Domu Sióstr Urszulanek – siostry, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. i Bractwo Św. Wojciecha, odpowiedzialny ks. Rafał. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc Parafian mieszkających w pobliżu budowanych ołtarzy. Prosimy też o udekorowanie okien naszych domów i mieszkań oraz wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji, ale w całej parafii. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa, który pozostał z nami w Tajemnicy Eucharystii. Prosimy o udział w procesji i przez całą oktawę Bożego Ciała dzieci I Komunijne i rocznicowe, a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o udział poczty sztandarowe i przedstawicieli wszystkich duszpasterstw naszej parafii. Prosimy też panów do niesienia baldachimu i asystowanie kapłanowi prowadzącemu procesję. Prosimy, aby w Boże Ciało przed Mszą św. o godz. 10,15 nie parkować samochodów na parkingu przed Kościołem Nawiedzenia oraz tak zaparkować przed Kościołem Zasadniczym, aby możliwe było przejście procesji.

6. Próby dziewczynek do sypania kwiatków w poniedziałek i środę o godz. 17,oo przed Kościołem Zasadniczym; natomiast spotkanie panów niosących baldachim i asystujących kapłanowi odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej na plebani.

7. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo a uroczyste o godz. 20,3o w poniedziałek, wtorek i środę. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa czerwcowe w oktawie Bożego Ciała będą w łączności z wieczorną Mszą św. i Procesją Eucharystyczną.

8. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota czerwca. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Nabożeństwo ku czci NMP w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja Eucharystyczna. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek i sobotę podczas porannych Mszy św. oraz w piątek od godz. 17,3o. Spowiedź św. dla dzieci o godz. 16,3o a o godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 2 czerwca w godz. przedpołudniowych. Będzie to ostatnia wizyta przed wakacjami. Następne odwiedziny będą dopiero we wrześniu. Nowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do środy włącznie.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą rocznicę Komunii św.

11. Wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 2 czerwca o godz. 12,oo.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Kardynał z ulicy” i „Purpura dla ubogich” – o nominacji kardynalskiej Arcybiskupa Konrada Krajewskiego; „Żeby gest miał sens” – o przeżywaniu i wyrażaniu swojej pobożności; „Wychować patriotę” – o konferencji pt. „Rola rodziny i Kościoła w pielęgnowaniu kultury…” jaka odbyła się w Szkole Podstawowej w Solcu Kujawskim. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik „ 5 Minut z Bogiem” na czerwiec. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Roman Stachura lat 78; Henryk Deja lat 69 i Stanisław Tadych lat 71, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……

14. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

                                                               Proboszcz

                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski