Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 10 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

X Niedziela zwykła „B”

10 czerwca 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy X Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan poucza nas, jak ważne jest wypełnianie woli Bożej w naszym chrześcijańskim życiu. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na planowany remont elewacji wieży naszego kościoła.

2. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości i Oktawy Bożego Ciała: pocztom sztandarowym, paniom z Żywego Różańca, panom noszącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty, siostrom za przygotowanie dzieci i młodzieży wspierającej nasze siostry, mamom i wszystkim, którzy zatroszczyli się by nie zabrakło kwiatów, budującym ołtarze oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Bóg zapłać też za zorganizowanie Dnia Chorego. Niech Jezus utajony w Najświętszym Sakramencie obficie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

3. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

4. We wtorek 12 czerwca o godz. 18,3o w Katedrze Bydgoskiej ks. biskup wygłosi katechezę na temat „Daru Bojaźni Bożej”. Zapraszamy.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek św. Barnaby Apostoła; we wtorek bł. Męczenników Franciszka Dachtery, Antoniego Świadka, kapłanów i Towarzyszy; w środę św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora K-ła; w czwartek bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej diecezji. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i skutecznego orędownictwa świętych i błogosławionych Patronów. Centralne uroczystości ku czci bł. Biskupa Michała Kozala odbędą się w niedzielę 17 czerwca o godz. 11,3o w parafii pw. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy. Serdecznie zapraszamy.

6. We wtorek i środę 19 i 20 czerwca w gmachu Kurii Bydgoskiej przy ul. Ks. Malczewskiego 1 w godz. 16,oo-19,oo odbędzie się Kurs Formacyjny dla Fotografów i Operatorów Sprzętu Audiowizualnego. Zgłoszenia do 15 czerwca (tel. 667299997; 523669821 lub email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 16 czerwca na Święty Krzyż. Chętni mogą się jeszcze zapisać w zakrystii. Zapraszamy.

8. W dniach 21-31 lipca br. kolejny raz wyruszy z Bydgoszczy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej parafii wyruszą pątnicy w grupie Czerwono-Czarnej. Zapisy u ks. Łukasza. Pod chórem znajdują się kartki, na których mogą wypisywać swoje intencje ci, którzy nie będą mogli pielgrzymować osobiście. Dobrowolne ofiary złożone wraz z intencjami będą przeznaczone na organizację pielgrzymki.

9. W przyszłą niedzielę w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL. Towarzystwo w dniach 29.6-1.7. organizuje pielgrzymkę do Lublina, Niepokalanowa i Warszawy. Koszt 350 zł. Zapisy u przedstawiciela TP KUL.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Nikt już nie pyta” – o sensie katechezy dla dorosłych; „Rotmistrz na ołtarze?” – o możliwości beatyfikacji bohaterskiego rotmistrza Witolda Pileckiego; „Mundialowe wielkie porządki” – o rosyjskim klimacie wokół mundialu; „Zatroskany o nawrócenie i odnowę ludzkich serc” – o bydgoskim sympozjum poświęconym Słudze Bożemu ks. Franciszkowi Blachnickiemu, twórcy Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Łochowicz lat 78; Jerzy Żołnowski lat 77; Zbigniew Pomarzyński lat 67; Urszula Słoniecka lat 74 i Waldemar Mosiński lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……..

12. Na gorliwe wypełnianie woli Bożej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                              Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski