Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XII Niedziela zwykła „B”

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2018 roku.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłą przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, ostatniego Proroka Starego Testamentu, który obwieścił światu nadejście Mesjasza. Dzisiaj też wypada pierwsza niedziela podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim rozpoczynającym wakacje życzymy dobrej pogody, radosnych chwil, wytrwałego podążania za Chrystusem i bezpiecznego wypoczynku. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o podziękujemy Bogu za miniony rok szkolny i katechetyczny oraz będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na wakacyjny czas. O godz. 17,3o nabożeństwo czerwcowe połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Dekretem ks. Biskupa Jana Tyrawy z dniem 25 czerwca ks. Grzegorz Lewandowski został odwołany z naszej parafii i ustanowiony proboszczem parafii pw. Matki Bożej Królowej Pokoju we Włókach. Dziękując ks. Grzegorzowi za jego ofiarną, 9-letnią posługę w naszej parafii, równocześnie życzymy na nowej placówce wielu Bożych łask, Matczynej opieki Królowej Pokoju i życzliwości nowych parafian. Bóg zapłać i szczęść Boże ks. Proboszczu!

3. W poniedziałek 25 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18,oo modlić się będziemy w intencji dzieci poczętych z racji 25 dnia miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika a w piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Ofiary zbierane na tacę w piątek przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

5. Od poniedziałku 25 czerwca do piątku 29 czerwca zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Robiąc wakacyjne porządki przynieśmy zbędną makulaturę i w ten sposób wspomóżmy polskich misjonarzy.

6. Przypominamy, że od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo w dni powszednie. Pozostałe Msze św. będą bez zmian.

7. W sobotę 30 czerwca po Mszy św. o godz. 10,oo w Klubie Emaus odbędzie się spotkanie członków Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, kończące rok formacyjny. Zapraszamy serdecznie stałych członków jak i wszystkich chętnych, którzy pragną pogłębić doświadczenie wspólnoty, modlitwy i wiary.

8. W przyszłą niedzielę do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia będzie indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Jak każdego roku przed wakacyjnymi wyjazdami, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,oo poświęcimy pojazdy i modlić się będziemy o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia: wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia będzie można złożyć ofiary na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wnioski ze sprawy drukarza” – o kontrowersyjnym wyroku Sądu Najwyższego; „Ubodzy zmienią bieg historii” i „Prezent od ubogich” – zwrot w kierunku ubogich odrodzi duchowo zlaicyzowany świat przekonuje papież Franciszek; „Do dziś noszę Jego błogosławieństwo” – o Patronie naszej diecezji bł. Michale Kozalu, Biskupie i Męczenniku, w setną rocznicę jego święceń kapłańskich. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem” na każdy dzień lipca. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła: śp. Stanisława Polcyn lat 87, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………………..

11. Na wierne naśladowanie gorliwości św. Jana Chrzciciela przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                                     Proboszcz

                                                           Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski