Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 1 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „B”

1 lipca 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji dobrego przeżycia wakacji i urlopu.

2. Jak co roku na początku wakacyjnych wyjazdów święcimy pojazdy i modlimy się o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów dzisiaj przed Kościołem Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 18,oo. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w stronę ul. Łomżyńskiej. Podczas poświęcenia można składać ofiary na zakup samochodów dla polskich misjonarzy.

3. Przypominamy, że podczas wakacji w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo jak i porządek niedzielny Mszy św. pozostaje bez zmian.

4. We wtorek obchodzić będziemy Święto św. Tomasza Apostoła, a w piątek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – Dziewicy. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask, wszelkiej pomyślności, opieki Maryi i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lipca. Godzina Święta w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo; nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po tej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 17,3o. Ze względu na wakacje w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. I piątkowej dla dzieci o godz. 17,oo.

6. Caritas Diecezji Bydgoskiej organizuje letni wypoczynek nad morzem w Kołobrzegu – Podczelu dla uczniów po III kl. Szkoły Podstawowej oraz uczniów gimnazjum w dwóch turnusach: I – 14-24.07. i II – 24.07 – 3.08. br. Zapisy chętnych w siedzibie Caritas przy ul. Cienistej 2 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12,oo-15,oo oraz we wtorki i czwartki w godz. 8,oo-12,oo. Informacje pod nr telefonu 0523716721 i kom. 724560003.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę jako II miesiąca przeznaczymy na czekający nas niebawem remont elewacji wieży kościoła. Bóg zapłać za wszelkie przejawy materialnego wsparcia.

8. Rezerwujący u nas intencje Mszy św. proszeni są o załatwienie wszystkich formalności z tym związanych najpóźniej 2 tygodnie przed terminem odprawienia zarezerwowanej Mszy św.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Mamy prawo wiedzieć” – jako obywatele mamy prawo wiedzieć, jakie działania podejmuje władza; „Dorośli zawiedli” – podsumowanie głosów młodych katolików z całego świata przed jesiennym Synodem Biskupów; „Laicyzacja przyśpiesza” – o religijności młodych ludzi w Polsce; „Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać” – rozmowa z ks. dr. Marcinem Chrostowskim na temat czytelnictwa i umiejętności studiowania Biblii. Można też nabyć ubiegłotygodniowy numer z Modlitewnikiem na każdy dzień lipca. Zachęcamy do wakacyjnej, religijnej lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Eleonora Świercz lat 84; Stanisław Maćkowski lat 80 i Izabela Rapicka lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawemu Bogu. Wieczny odpoczynek……

11. Na radość wakacyjnego odpoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski