Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 8 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 8 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIV Niedziela zwykła „B”

8 lipca 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Czy jak mieszkańcy Nazaretu wątpimy w moc Chrystusa, czy też potrafimy Mu zawierzyć i zaufać, jak to czynili mieszkańcy innych miast? Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości, życzymy miłego pobytu w naszym mieście i radosnego wypoczynku.

3. W tym tygodniu przypada: w środę Święto Św. Benedykta – Opata i Patrona Europy; w czwartek wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Biskupa i Męczennika, a w piątek Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

4. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiamy o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Niedzielny porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na remont elewacji wieży. Bóg zapłać za wszelkie dobro. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że firma wykonująca remont zacznie prace już w tym tygodniu, a więc ponad miesiąc wcześniej niż planowano. Zakończenie remontu przewidywane jest w październiku. Mam nadzieję, że udźwigniemy materialny ciężar tego remontu i terminowo uiścimy zobowiązania finansowe.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21-31 lipca br.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Z błogosławieństwem dwóch papieży” – o spotkaniu nowych kardynałów z papieżem Benedyktem XVI w obecności papieża Franciszka; „Całą wstecz do sukcesu” – o wspólnej deklaracji premierów Polski i Izraela; „Pierwsza Dama polskiego sportu” – sylwetka zmarłej lekkoatletki Ireny Szewińskiej; „Przemoc ekstremistów nas jednoczy” – rozmowa z biskupem Edwinem de la Peńa z Filipin o przyjaźni muzułmanów i chrześcijan w obliczu przemocy islamskich ekstremistów. Zachęcamy do wakacyjnej lektury.

8. W minionym tygodniu przeszli do wieczności: śp. Genowefa Modra lat 96; Kunegunda Szatkowska lat 87; Lidia Pankau lat 88; Grzegorz Orłowski lat 54 i Izabela Śpiołek lat 76, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

9. Na radość odpoczywania i nabierania duchowej mocy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                              Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski