Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVI Niedziela zwykła „B”

22 lipca 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. Chrystus, podobnie jak nad swoimi uczniami, lituje się także nad nami dając czas odpoczynku i wytchnienia. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w naszym mieście życzymy dobrej pogody oraz radosnych i miłych chwil. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. W sobotę z Bydgoskiej Katedry na pątniczy szlak wyruszyli uczestnicy XIV Pieszej Pielgrzymki z Bydgoszczy na Jasną Górę. W duchowej łączności z pielgrzymami zapraszamy codziennie o godz. 21,oo do Kościoła Nawiedzenia na Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów. Dziś Apel Jasnogórski w łączności z Mszą św. o godz. 20,oo. Ostatni Apel Jasnogórski w poniedziałek 30 lipca.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy; we wtorek wspomnienie św. Kingi – dziewicy; w środę Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona kierowców; w czwartek wspomnienie świętych Joachima i Anny – Rodziców NMP. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy wszelkiej pomyślności i zdrowia oraz obfitości Bożych łask.

4. W sobotę 28 lipca w łączności z wieczorną Mszą św. modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Warto w nim przeczytać m.in. „Tajemnica Rakowieckiej” – o odnalezionych szczątkach ośmiu osób na terenie dawnego więzienia w Warszawie; „Ana i kruche motyle” – o niebezpiecznej chorobie jaką jest anoreksja; „Ksiądz, architekt, inżynier, inspektor” – rozmowa z ks. Jakubem Szałkiem, misjonarzem w Czadzie o wybudowanej za pieniądze z naszej diecezji szkole w Czadzie; „Przeciwnicy się mylili” – o Encyklice „Humanae vitae” w 50. Lat po jej wydaniu; „Gdy Bóg się wyprowadza” – o Europie Zachodniej sprzedającej kościoły, które są zamieniane na restauracje i dyskoteki. Zachęcamy do lektury i refleksji religijnej.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bogusława Skonieczna lat 69; Franciszek Ratuszniak lat 82; Ryszard Domański lat 75; Bogdan Pawlak lat 75 i Piotr Skop lat 69, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………….

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski