Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 29 lipca 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVII Niedziela zwykła „B”

29 lipca 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. Cudowne rozmnożenie chleba pokazuje nam, że Chrystus troszczy się także o nasze doczesne potrzeby, abyśmy nie ustali w codzienności wiodącej do zbawienia. Bardzo serdecznie witamy wszystkich przybyłych do nas na wypoczynek i życzymy im miłego pobytu pośród nas. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy też na Apel Jasnogórski w intencji naszych pielgrzymów w łączności z Mszą św. o godz. 20,oo. Ostatni Apel Jasnogórski w intencji pielgrzymów w poniedziałek o godz. 21,oo w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę we wtorek 31 lipca.

2. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Ignacego z Loyoli – kapłana; w środę św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i Doktora K-ła; 74. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego oraz w sobotę św. Jana Marii Vianneya – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i przemożnego wstawiennictwa św. Patronów.

3. W tym tygodniu przypadają też I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo; nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i indywidualna Adoracja Eucharystyczna. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych i wieczornych Mszy św. oraz w piątek od godz. 17,3o. Ze względu na wakacje nie ma Mszy św. I piątkowej dla dzieci o godz. 17,oo.

4. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

5. W czwartek 2 sierpnia będziemy gościć przy kościele na obiadowym odpoczynku Pieszą Pielgrzymkę z Gdyni na Jasną Górę. Spodziewamy się ponad 100 pątników. Osoby, które chcą pomóc w ugoszczeniu pielgrzymów proszone są o przyjście do kościoła o godz. 9,3o. Mile widziane własne wypieki oraz zimne napoje. Parafia przy pomocy wojska przygotuje grochówkę. Liczymy na życzliwość Waszych serc.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Brutalna obrona urzędu” – o profanacji Najświętszego Sakramentu w Nikaragui; „Ksiądz i powstaniec” – o kardynale Prymasie Wyszyńskim jako kapelanie Powstania Warszawskiego; „Czarowanie Boga” – o różnych modlitwach i rodzajach pobożności. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień sierpnia. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stefan Popiel lat 87; Alicja Małuszyńska lat 85; Franciszek Żakowski lat 89; Hanna Płotka lat 76 i Czesław Gmyz lat 81, budowniczy naszego kościoła, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawości Bożej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

8. Na owocny wypoczynek oraz duchowe wzrastanie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                              Proboszcz

                                                       Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski