Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 26 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość NMP Częstochowskiej

26 sierpnia 2018 roku.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. W duchowej pielgrzymce udajemy się na Jasną Górę, by przed Cudownym Obliczem naszej Matki wypraszać potrzebne łaski i Jej macierzyńską opiekę. Podczas każdej Mszy św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Dzisiaj w Salce katechetycznej nr 2 panie z Żywego Różańca rozprowadzają materiały dekoracyjne na czas misji i Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Zachęcamy do zakupu, aby należycie udekorować nasze domostwa i mieszkania na godne przyjęcie Maryi naszej Matki podczas Nawiedzenia. Ceny materiałów dekoracyjnych są bardzo przystępne. Jeśli ktoś chce ofiarować więcej – będzie to cegiełka na zaawansowany remont wieży naszego kościoła. Bóg zapłać. W świątyni i w Salce katechetycznej zostały też wyłożone zaproszenia dla naszych parafian do udziału w Misjach Parafialnych i Uroczystościach Nawiedzenia. Zaproszenie przeznaczone jest dla każdej rodziny. Prosimy je zabrać nie tylko dla siebie, ale także dla naszych krewnych czy sąsiadów, którzy dzisiaj nie mogli przybyć do naszego kościoła. Zaproszenie zawiera program Misji Parafialnych. Już dziś zachęcamy do licznego udziału i skorzystania z czasu szczególnej łaski.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki; we wtorek wspomnienie św. Augustyna – Biskupa i D-ra Kościoła; w środę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bydgoskiej Katedry i w sobotę wspomnienie bł. Bronisławy, 79. Rocznica wybuchu II wojny światowej.

4. We wtorek z racji 28 dnia miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św. i modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego; natomiast w sobotę zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, a w szczególny sposób za ofiary II wojny światowej.

5. W sobotę przypada też I sobota września. Nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo . Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. W sobotę też wznawiamy w dni powszednie Msze św. o godz. 10,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W łączności z wieczorną Mszą św. nabożeństwo maryjne i Apel Jasnogórski w ramach przygotowania do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, które w naszej parafii nastąpi 18 i 19 września.

6. W przyszłą niedzielę 2 września panie z Zespołu Caritas będą rozprowadzać cegiełki w cenie 2 i 5 zł. w ramach tegorocznej akcji „Z uśmiechem do szkoły”.

7. W sobotę 1 września w godz. przedpołudniowych nawiedzimy w domach z Sakramentami św. naszych chorych i osoby w podeszłym wieku. Zgłoszenia nowych chorych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych.

9. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa zapraszają na „Projekt Kostka”, chrześcijański HIP-HOP Festiwal dla młodzieży w dniach 7-9 września. Szczegóły na plakacie.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Robił co mógł” – o zmarłym niedawno byłym Sekretarzu Generalnym ONZ Kofi Annanie; „Problem jest w nas” – rozmowa z Abpem Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim o polskich sporach i niezrozumieniu reform papieża Franciszka; „Nawrócić się to stać się człowiekiem sumienia” – rozmowa z ks. Biskupem Janem Tyrawą o rozpoczynającej się w sobotę peregrynacji Cudownego Obrazu Matko Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik na każdy dzień września. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wanda Hendler lat 95; Krystyna Grubczyńska lat 82 i Henryk Jędrzejewski lat 67, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

12. Na wytrwałe oddawanie czci naszej Matce i Królowej przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                              Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski