Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 2 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXII Niedziela zwykła „B”

2 września 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą – ostatnią w czasie tegorocznych wakacji. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 17,oo. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy w intencji obfitych owoców Nawiedzenia oraz o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. kleryka Bartosza Maruta z Sępólna Krajeńskiego, alumna Bydgoskiego Seminarium Duchownego, który przybył do naszej parafii na praktykę duszpasterską. Życzymy ks. Bartoszowi, aby zdobył bogate doświadczenie duszpasterskie i dobrze się czuł w naszej wspólnocie. Szczęść Boże !

3. Już w najbliższą niedzielę rozpoczynamy Misje Parafialne przed Nawiedzeniem Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego, które poprowadzą Księża Pallotyni. Obok duchowego przygotowania, które jest najważniejsze, istotne są też zewnętrzne objawy naszej wiary w Boga i miłości do Matki Najświętszej, które możemy wyrazić poprzez dekoracje naszych domów i mieszkań. Panie z Żywego Różańca są do dyspozycji w salce nr 2 z pięknymi materiałami dekoracyjnymi. Zachęcamy do nabycia. Prosimy o dekoracje naszych domów już na rozpoczęcie Misji Parafialnych czy też w trakcie ich trwania, aby na czas pobytu Maryi nasza parafia wyglądała równie pięknie jak przed 40 laty. Dzisiaj też przy wyjściu z kościoła panie z Caritas rozprowadzają cegiełki w ramach akcji „Z uśmiechem do szkoły”. Bóg zapłać za wsparcie tej pożytecznej akcji.

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża a w sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej diecezji. Suma odpustowa w katedrze o godz. 12,oo.

5. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18,oo wprowadzenie do kościoła Relikwii Sióstr Nazaretanek – Męczennic z Nowogródka. Prosimy o udział pocztów sztandarowych naszych duszpasterstw. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich Parafian.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek września. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i 18,oo. Msza św. I piątkowa na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych o godz. 17,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 16,15 dla dzieci i od godz. 17,3o dla wszystkich.

7. W sobotę 8 września w Kościele Zasadniczym przypada doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Adoracji po Mszy św. o godz. 10,oo a zakończenie o godz. 15,3o. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji obfitych owoców Misji Parafialnych i Nawiedzenia.

Porządek Adoracji:

Godz. 11,oo – Służba Liturgiczna, młodzież i dzieci

Godz. 11,3o – mieszkańcy osiedla „Glinki”

Godz. 12,oo – mieszkańcy osiedla „Wyżyny”

Godz. 12,3o – mieszkańcy „Nowych Kapuścisk” i domków jednorodzinnych

Godz. 13,oo – mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej

Godz. 13,3o – pozostali parafianie oraz ci, którzy wcześniej nie mogli przyjść

Godz. 14,oo – parafialne grupy modlitewne i duszpasterskie

Godz. 14,3o – Żywy Różaniec

Godz. 15,oo – Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo zakończenia Adoracji

8. Z radością informujemy, że nasza parafia została przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego odznaczona Medalem „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis” z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Medal można zobaczyć przy ołtarzu.

9. Przypominamy, że w dni powszednie odprawiamy Msze św. także o godz. 10,oo.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „70 lat czekania” – o spotkaniu po 68 latach matki i syna; „Ile może Prezydent” – o politycznych możliwościach polskiego Prezydenta; „Dwanaście dni bez śpiewu ptaków” – o kataklizmie jaki przed rokiem nawiedził nasz region; „Chcieć zrobić coś dobrego” – o misyjnej posłudze w Ghanie małżonków pochodzących z Bydgoszczy; „Niewidzialni” – o posłudze Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Mieczysław Nogajczyk lat 87; Irena Kujawa lat 81; Bogumiła Zielińska lat 59; Danuta Łukasiewicz lat 77 i Dariusz Orzechowski lat 48, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

12. Na nowy rok nauki i dobre przygotowanie do godnego przeżycia Nawiedzenia Matki Najświętszej przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                           Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski