Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 16 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIV Niedziela zwykła „B”

16 września 2018 roku.

1. Dzisiaj – w XXIV niedzielę zwykłą – przeżywamy zakończenie Misji Parafialnych przygotowujących nas na spotkanie z Maryją w Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy ojcom Jerzemu i Romanowi, naszym pallotyńskim misjonarzom, którzy podjęli się przewodniczenia misjom parafialnym. Niech Matka Najświętsza wynagrodzi ten trud i wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby misyjne Księży Pallotynów.

2. Dzisiaj o godz. 10,15 pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Tyrawy uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków z okazji przypadającej w jutro 79. rocznicy sowieckiej napaści na naszą Ojczyznę. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy pomniku Zesłańców na Sybir. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. O godz. 20,oo w Kościele Nawiedzenia Msza św. dla młodzieży i o godz. 21,oo Apel Jasnogórski. Zapraszamy.

3. W poniedziałek Misyjny Dzień Sakramentu Pojednania. Okazja do spowiedzi św. przed południem podczas każdej Mszy św. oraz po południu od godz. 17,oo. Niech nasze oczyszczone serca będą najpiękniejszym przygotowaniem na spotkanie z Matką Najświętszą. W poniedziałek o godz. 21,oo zapraszamy na Apel Jasnogórski – ostatni przed Nawiedzeniem.

4. We wtorek 18 września rozpocznie się Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu w naszej parafii. O godz. 16,oo gromadzimy się w świątyni na nabożeństwie oczekiwania. Później wszyscy udajemy się na ul. Łomżyńską, by o godz. 17,3o przywitać Obraz. Następnie w uroczystej procesji ulicą ks. Jerzego Popiełuszki przeniesiemy Obraz do kościoła i umieścimy na przygotowanym tronie. Po ceremonii powitania zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia. Koncelebrze będzie przewodniczył nasz ks. Biskup. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału nie tylko w powitaniu, ale także w bogatym programie Nawiedzenia m.in. w Apelu Jasnogórskim o godz. 21,oo i „Pasterce” Maryjnej o północy sprawowanej przez kapłanów pochodzących z naszej parafii i tych, którzy tutaj pracowali. Mszy św. będzie przewodniczył o. Mirosław Legawiec, a Słowo Boże wygłosi ks. prob. Grzegorz Lewandowski. W środę Msze św. przy Obrazie o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo dla chorych i osób w podeszłym wieku; 12,oo dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach na terenie naszej parafii i o 16,oo dziękczynna za łaskę Nawiedzenia. O godz. 13,3o zapraszamy mamy z małymi dziećmi i mamy oczekujące potomstwa na nabożeństwo i błogosławieństwo małych dzieci. O godz. 17,oo nabożeństwo pożegnania i o godz. 17,3o Obraz opuści naszą parafię. Szczegółowy program modlitewnego czuwania umieszczony jest na plakatach. Ze względu na Nawiedzenie Biuro Parafialne we wtorek i środę będzie nieczynne. Pilne sprawy prosimy załatwiać po Mszach św. u ks. dyżurnego. Prosimy też, aby we wtorek i środę po południu nie parkować samochodów na parkingu przed Kościołem Nawiedzenia i przy Kościele Zasadniczym, aby we wtorek umożliwić przejście procesji z Obrazem, a w środę dojazd i wyjazd samochodu kaplicy. Dziękujemy za zrozumienie.

5. Jeszcze raz gorąco prosimy o udekorowanie naszych mieszkań na czas Nawiedzenia, gdyż do tej pory jeszcze wiele okien nie jest ozdobionych. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Najświętszej Matki. Materiały dekoracyjne można jeszcze nabyć w salce nr 2.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, w dniu Nawiedzenia Święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, Patrona młodzieży; w czwartek wspomnienie św. Męczenników Koreańskich Andrzeja Kim – kapłana; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; a w piątek Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask, opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

7. Są jeszcze wolne miejsca na naszą październikową pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania. Tam też możemy zapisać naszą rodzinę na peregrynację kopii Obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Gorąco zachęcamy.

8. Biblioteka Parafialna czynna jest w Klubie "Emaus" w niedziele w godz. 10,oo-12,oo i w środy w godz. 16,oo-18,oo. Zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę przypada 50. rocznica przejścia do Domu Ojca św. Ojca Pio. Z tej okazji Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio zaprasza na

Mszę św. o godz. 18,oo.

10. Katecheza Przedmałżeńska z kursem tańca prowadzonym przez profesjonalnego instruktora rozpocznie się 8 października o godz. 18,45 w Kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń i na ulotkach, które zainteresowani mogą otrzymać w zakrystii.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wierzę, że Kościół może zasypać podziały” – rozmowa z dominikaninem ojcem Maciejem Ziębą; „Złoto w kraju wysokich krawężników” – o problemach i osiągnięciach niepełnosprawnych sportowców; „Trzy kraje trzy rzeczywistości” – o Litwie, Łotwie i Estonii, które niebawem nawiedzi papież Franciszek; „Wspieraj nas w tym co dziś boli i niepokoi” – reportaż z rozpoczęcia Nawiedzenia w naszej diecezji. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Norbert Cysewski lat 92; Bogdan Jóźwiak lat 82 i Mirosława Armknecht lat 59, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……

13. Na obfite owocowanie czasu Misji i Nawiedzenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski