Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 23 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 23 września 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXV Niedziela zwykła „B”

23 września 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. Podczas Mszy św. o godz. 18,oo wprowadzenie Relikwii św. Ojca Pio z okazji 50. rocznicy Jego przejścia do Domu Ojca.

2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i uczestniczyli w Misjach Parafialnych. Dziękujemy też za liczny udział w uroczystości przywitania Matki Bożej i podczas Nawiedzenia. Dziękujemy także wszystkim, którzy swoje przywiązanie do Maryi uzewnętrznili dekoracją swoich domów i mieszkań. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, chórowi, służbie kościelnej i liturgicznej, wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim zaangażowanym w adoracyjne czuwanie. Niech Maryja wyprasza wszelkie potrzebne łaski. Jeszcze tylko dzisiaj wyłożona jest Księga Zawierzenia Maryi. Możemy też tam wpisywać akty osobistego i rodzinnego zawierzenia oraz świadectwa związane z uroczystością Nawiedzenia. Później Księga zostanie zawieziona na Jasną Górę.

3. Przypominamy, że istnieje możliwość goszczenia w swojej rodzinie wędrującej kopii Matki Bożej Pięknej Miłości. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do końca września. Zapisujemy się na listę ulicy, przy której mieszkamy podając swoje nazwisko, numer domu i mieszkania, a w przypadku domków jednorodzinnych zaznaczamy, że to jest domek. Gorąco zachęcamy do tego, by Maryja mogła zagościć w każdej rodzinie naszej parafii. Po zakończeniu zapisów ogłosimy terminy parafialnej peregrynacji.

4. W środę 26 września w Kościele Zasadniczym spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. III Gimnazjum. Liczymy na obecność wszystkich kandydatów, którzy w tym roku szkolnym pragną przyjąć ten sakrament. Spotkanie rozpoczyna się uczestnictwem we Mszy św. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII odbędzie się w przyszły poniedziałek 1 października.

5. Informujemy, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na dziękczynną pielgrzymkę za dar Osoby św. Jana Pawła II w 40. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową oraz za dar Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23-26 października do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa i Częstochowy. W programie m.in. zwiedzanie podziemi Rynku Krakowskiego. Zachęcamy do udziału. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. Już dzisiaj zapraszamy na Koncert Galowy w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w Hołdzie Bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce w 34. rocznicę Jego Męczeńskiej śmierci. Koncert odbędzie się w naszym Sanktuarium 20 października o godz. 17,oo. Informacje znajdują się na plakatach.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Europa potrzebuje ducha solidarności” – o Radzie Konferencji Episkopatów Europy, która miała miejsce w Poznaniu; „Młodzi chorują na samotność” – rozmowa z kard. Vincentem Nicholsem – wiceprzewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy; „Wystarczyło być Polakiem” – o uroczystościach w naszym Sanktuarium związanych z 79. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę; „Jedyny taki festiwal” – o hip-hopowym chrześcijańskim festiwalu w Złotowie; „Nie potrzeba stygmatów” – rozmowa z o. Piotrem Jordanem Śliwińskim – kapucynem, o surowości i łagodności św. Ojca Pio. Zachęcamy do nabycia i lektury. Można też otrzymać bezpłatne foldery ukazujące historię wędrówki Kopii Cudownego Obrazu po Polsce.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jadwiga Kaźmierczak lat 86; Ryszard Buranowski lat 88; Adam Zastępowski lat 52 i Marian Komenda lat 89, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

9. Na pokorne wypełnianie naszych obowiązków w służbie Bogu i bliźnim oraz obfite owocowanie przeżytych Misji i Nawiedzenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                         Proboszcz

                                                 Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski