Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 października 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 14 października 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVIII Niedziela zwykła „B”

14 października 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą a zarazem XVIII Dzień Papieski. O godz. 7,oo Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nasi harcerze zbierają do specjalnych puszek ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierającej uzdolnioną młodzież z rodzin najuboższych. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła. O godz. 13,oo w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. z udziałem młodzieży, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17,3o. Przypominamy, że różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17,oo a dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. Serdecznie zapraszamy.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kosztów remontu wieży kościoła.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora K-ła; we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 40. Rocznica wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 10,oo wystawienie Najśw. Sakramentu i Adoracja Dziękczynna za dar Osoby i Pontyfikatu św. Jana Pawła II do godz. 16,45; o godz. 18,oo Msza św. ku czci św. Jana Pawła II i ucałowanie Relikwii Krwi świętego papieża; prosimy o udział pocztów sztandarowych naszych duszpasterstw; w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika; w czwartek Święto św. Łukasza Ewangelisty; w piątek 34. Rocznica Męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i w sobotę wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask.

4. W związku z 34. Rocznicą Męczeństwa Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w piątek o godz. 17,oo zapraszamy na różaniec przygotowany przez naszą młodzież; o godz. 18,oo Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dra Henryka Jankowskiego o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego. Ks. Henryk przed 34 laty koncelebrował z ks. Jerzym Jego ostatnią Mszę św. Po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwii bł. Męczennika. W sobotę o godz. 17,oo zapraszamy na Koncert Galowy w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości i w Hołdzie Błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce. Po Koncercie Msza św. o rychłą kanonizację kapłana Męczennika z udziałem przedstawicieli Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy. W niedzielę o godz. 13,oo przewodnictwem ks. Kard. Kazimierza Nycza o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego uroczysta Msza św. pod. Po Mszy św. możliwość ucałowania Relikwii bł. ks. Jerzego. Zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy i licznego udziału w tych uroczystościach. W piątek i niedzielę prosimy o udział pocztów sztandarowych duszpasterstw parafialnych.

5. W przyszłą niedzielę 21 października przypada Niedziela Misyjna. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę do Krakowa, Wadowic i Częstochowy odbędzie się we wtorek 16 października po wieczornej Mszy św.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przeczuwał, że będzie papieżem” – o pamiętnym konklawe z 1978 roku; „Opieka wagi szczególnej” i „Ocieplanie starości” – o zapewnieniu opieki i wsparcia osobom w podeszłym wieku; „Ojciec i syn soboru” – o kanonizowanych papieżu Pawle VI i abpie Oscaro Romero. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Załęgowska lat 77; Mirosław Cyran lat 61; Marianna Prandol lat 89 i Jan Landyszkowski lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

9. Na wytrwałe podążanie z wiarą za Chrystusem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                             Proboszcz

                                                  Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski