Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 października 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 października 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXX Niedziela zwykła „B”

Rocznica Poświęcenia Kościoła

28 października 2018 roku.

1. Dzisiaj – w XXX Niedzielę zwykłą przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy swoją pracą i materialną ofiarą przyczynili się do powstania tej świątyni. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym różaniec w ich intencji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. Bardzo serdecznie witamy w naszej modlitewnej wspólnocie pana Marka Kędziorka z Warszawy, który podzieli się swoimi przeżyciami i da świadectwo związane z życiem, posługą i działalnością duszpasterską bł. ks. Jerzego.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy dla dzieci o godz. 17,oo; a dla młodzieży i dorosłych o godz. 9,3o i 17,3o. Zapraszamy.

3. Rozpoczęcie Katechizacji Przedmałżeńskiej dla narzeczonych we wtorek 30 października Mszą św. o godz. 18,oo. Pierwsze spotkanie na plebanii po Mszy św. Chętni mogą się jeszcze zapisać na tym spotkaniu.

4. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w/g porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13,oo i 20,oo.

5. W piątek obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo w Kościele Zasadniczym. W łączności z Mszą św. o godz. 10,15 i 18,oo procesja za Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 18,oo Adoracja przygotowana przez młodzież poświęcona Wszystkim Świętym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie kandydatów do bierzmowania.

6. Kartki z wypominkami za Zmarłych czytelnie wypisane można składać w sklepiku po Mszach św. Prosimy, aby ich nie składać na tacę. Różaniec z wypominkami za Zmarłych będziemy odmawiać w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. począwszy od poniedziałku 5 listopada. Pamiętajmy o naszych Zmarłych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota listopada. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,3o; nabożeństwo ku czci NMP w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św.; a wieczorem także dla dzieci od godz. 17,15. Tego dnia dzieci zapraszamy na Mszę św. I piątkową o godz. 18,oo.

8. W sobotę 3 listopada o godz. 10,oo w Katedrze Bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa będzie celebrował Mszę św. z okazji 30. rocznicy święceń biskupich. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i modlitwy w intencji Dostojnego Jubilata.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w ich domach w sobotę 3 listopada w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania do środy włącznie.

10. W przyszłą niedzielę 4 listopada członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Św. Łazarza będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki na wsparcie działalności Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które obejmuje opieką rodziny spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt kalendarza-cegiełki wynosi 50 zł.

11. Rezerwację Mszy św. na I półrocze 2019 r. będzie można dokonywać w sklepiku w poniedziałek 5 listopada po Mszy św. o godz. 7,oo.

12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała w środę 7 listopada. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Przynosimy brakujące dokumenty.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Cmentarz na samotność” i „Nieśmiała nadzieja zbawienia” – refleksje związane z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym; „Jak przeżyć stratę” – o przeżywaniu odejścia kogoś bliskiego; „Wytrwale bronił prawdy” i „Niezwykły był duch tego człowieka” – o obchodach 34. Rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszej parafii. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień listopada. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Eugeniusz Bajan lat 83; Maria Hempel lat 82; Jadwiga Gajewska lat 75 i Czesława Wisłocka lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

15. Na budowanie niezniszczalnej świątyni z naszych serc przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

                                                           Proboszcz

                                                Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski