Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 11 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXII Niedziela zwykła „B”

100. rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018 roku.

1. Dzisiaj – w XXXII Niedzielę zwykłą przypada Narodowe Święto 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. O godz. 11,oo w Katedrze Bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny. O godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, a po Mszy św. krótka katecheza dla Rodziców. O godz. 17,3o zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wyk. naszego chóru Exsultate Deo. Po koncercie o godz. 18,oo uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Prosimy o udział pocztów sztandarowych. Do wspólnej modlitwy w tak szczególnym dniu zapraszamy wszystkich Parafian. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na zapłacenie wykonanego remontu wieży naszej świątyni.

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 7,oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. W poniedziałek 12 listopada Biuro Parafialne będzie czynne w godz. 11,oo – 12,oo, a we wtorek 13 listopada w godz. 16,oo -17,oo.

5. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jozafata – Biskupa i Męczennika, a w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy.

6. We wtorek nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Pierwszych Polskich Braci Męczenników. Msze św. z ucałowaniem Relikwii naszych Świętych Patronów w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo. Uroczysta suma odpustowa z wprowadzeniem Relikwii Świętych Polskich Braci Męczenników, z udziałem zaproszonych kapłanów oraz pocztów sztandarowych duszpasterstw naszej parafii o godz. 18,oo. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prof. Dr Mariusz Kuciński, proboszcz parafii pw. Św. Mateusza w Fordonie. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci naszych Patronów i ucałowanie Ich Relikwii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Sympatyków naszego Sanktuarium do licznego udziału, wspólnej modlitwy i skorzystania z możliwości zyskania odpustu zupełnego.

7. Wypominki z różańcem za Zmarłych odmawiamy w dni powszednie o godz. 9,3o i 17,3o. Kartki z wypominkami jednorazowymi i rocznymi można jeszcze składać do przyszłej niedzieli włącznie. Ze względu na odpust we wtorek nie będzie wypominek o godz. 17,3o.

8. W sobotę 17 listopada o godz. 19,oo w naszym Sanktuarium w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się spektakl laserowy pt. „Historia Niepodległej Polski w 100. Lecie Niepodległości”. Wstęp wolny. Zaproszenia na ten spektakl wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać m.in: „Nie można być polskim patriotą i nie lubić Polaków” – rozmowa z prof. Waldemarem Łazugą; „Mąż Opatrznościowy” – o roli jaką w odzyskaniu Niepodległości odegrał Marszałek Józef Piłsudski; „Podnoszenie się z ruin” – o odbudowie gospodarki odrodzonej Rzeczypospolitej; „I bądźcie wdzięczni” oraz „Całe życie wędrowałem” – o jubileuszach naszego ks. Biskupa. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Bernadeta Serocka lat 88; Aleksandra Tyll lat 79; Edward Jagodziński lat 71; Genowefa Znaczko lat 72; Janina Jóźwiak lat 79; Genowefa Pikul lat 71 i Stanisław Midura lat 72, których ze wszystkimi Zmarłymi, a szczególnie tymi, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

11. Na umiejętność oddawania wszystkiego Bogu, Ojczyźnie i bliźnim przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                         Proboszcz

                                              Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski