Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 25 listopada 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata „B”

25 listopada 2018 roku.

1. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do NSPJ i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o przyjęcie nowych członków do Eucharystycznego Ruchu Młodych. O godz. 14,oo Msza św. w intencji zmarłych w minionym roku podopiecznych naszego Hospicjum. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. diakona Bartosza Maruta naszego praktykanta, który wczoraj w katedrze przyjął święcenia diakonatu i rozpoczął ostatni etap przygotowań do przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy ks. diakonowi radosnej i owocnej posługi w naszej wspólnocie, zapewniając o modlitewnym wsparciu. Szczęść Boże księże diakonie!

3. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 7,oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: z grupy ks. Marcina i ks. Łukasza w poniedziałek 26 listopada, a z grupy ks. Macieja w piątek 30 listopada. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. We wtorek mija 8. Rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych w Sali Konferencyjnej.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII w środę 28 listopada. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo. Liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych.

7. Spotkanie członków Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio w środę 28 listopada po Mszy św. o godz. 10,oo.

8. Stowarzyszenie „Alwernia” działające przy ul. Dworcowej 87 serdecznie zaprasza osoby niepełnosprawne na spotkania dotyczące poradnictwa zawodowego i umiejętności psychospołecznych. Pierwsze spotkanie w środę 28 listopada w godz. 10,oo-14,oo. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Torunia 6 grudnia br. Zgłoszenia dzisiaj po Mszach św. w zakrystii lub we wtorek w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania.

10. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w ich domach w najbliższą sobotę 1 grudnia w godz. przedpołudniowych. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Dlatego nowych chętnych jak i chorych tzw. jednorazowych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

11. Z racji I soboty miesiąca 1 grudnia w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo nabożeństwo maryjne; natomiast po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z Rozważaniem Fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem lat ubiegłych poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć u naszych harcerzy w kościele południowym przed harcówką. W Adwencie w dni powszednie codziennie rano o godz. 6,3o będziemy odprawiać Roraty. Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku tylko rano. Zapraszamy dzieci z lampionami do udziału w Mszach św. roratnich. Liczymy też na obecność i udział Rodziców, młodzieży, kandydatów do bierzmowania i dorosłych. Przed Roratami codziennie od godz. 6,1o będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

13. We wszystkie poniedziałki Adwentu o godz. 19,3o w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy będą się odbywać rekolekcje dla młodzieży. Zachęcamy młodzież do skorzystania z tej okazji. Szczegóły znajdują się na plakacie.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Tworzymy Kościół dziś” – o diecezjalnym zlocie młodzieży; „Tyle w nas polskości, ile pamięci” – o znaczeniu tradycji dla właściwego przeżywania teraźniejszości; „Pigułki księdza Tischnera” – rozmowa z autorem biografii kapłana i filozofa z Łopusznej; „Królestwo nie z tego świata” – o prawdziwym królowaniu Chrystusa. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień grudnia. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Cecylia Siekierska-Badzińska lat 79; Zofia Galarda lat 85; Mieczysława Borowska lat 70 i Teresa Kubicka lat 87, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawości Bożej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………..

16. Na królowanie Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

                                                                   Proboszcz

                                                         Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski