Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne na 2 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „C”

2 grudnia 2018 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Przypominamy, że w Adwencie codziennie w dni powszednie o godz. 6,3o odprawiamy Roraty, na które zapraszamy dzieci z lampionami, ich Rodziców, młodzież i dorosłych. Przed Roratami o godz. 6,1o będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy. Roraty odprawiamy w Kościele Zasadniczym.

2. Dzisiaj – z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy, by wypraszać potrzebne łaski do dobrego i owocnego przeżycia Adwentu. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy.

3. W kościele południowym przed harcówką u naszych harcerzy można nabyć poświęcone opłatki na wieczór wigilijny z obrzędem wieczerzy wigilijnej i świątecznymi życzeniami. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony będzie jako cegiełka na pokrycie należności za remont wieży kościoła, bowiem dopiero połowa należności została uregulowana, a parafia posiada dług w wysokości 200 tys. zł.

4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego – kapłana; w czwartek św. Mikołaja – biskupa; w piątek św. Ambrożego – biskupa i Doktora Kościoła, a w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W sobotę Msze św. w Kościele Nawiedzenia o godz. 7,3o; 9,oo i 10,15; o godz. 18,oo Msza św. w Kościele Zasadniczym. Ze względu na Uroczystość w sobotę nie ma Rorat o godz. 6,3o. Podczas Mszy św. o godz. 10,15 Archikonfraternia Literacka obchodzić będzie swoje Patronalne Święto. Tego dnia zapraszamy na Godzinę Łaski, która odbędzie się w Kościele Nawiedzenia w godz. 12,oo-13,oo.

5. Dzień 8 grudnia jest też dniem duchowej wspólnoty wszystkich uczestników Różańca Rodziców za dzieci w Ojczyźnie i na całym świecie. Rodziców, którzy już należą do tej modlitewnej wspólnoty i nowych chętnych zapraszamy na Różaniec w sobotę o godz. 17,3o i na Mszę św. o godz. 18,oo z ponowieniem Aktu Zawierzenia uczestników Róż Różańcowych Rodziców za Dzieci. Liczymy, że z rodzin, które nawiedziła lub nawiedzi Matka Boża Pięknej Miłości znajdą się chętni do tego różańca.

6. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i piątek grudnia. Spowiedź św. dla dzieci w czwartek od godz. 16,3o. Po Mszy św. o godz. 18,oo Stowarzyszenie   Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. W piątek nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 17,oo. W I piątek dzieci przychodzą na Roraty o godz. 6,3o. Okazja do spowiedzi św. dla wszystkich w piątek podczas porannych Mszy św. i wieczorem od godz. 17,3o.

7. Grupa Modlitewna Św. Ojca Pio pragnie zorganizować zbiórkę odzieży zimowej dla bezdomnych i potrzebujących, którzy są pod opieką sióstr Albertynek. Zbiórka odbędzie się 12 grudnia w Klubie Emaus od godz. 9,oo.

8. W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczniemy tegoroczną akcję Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece adwentowe będzie można nabyć w cenie 5 zł. małe i 15 zł. duże.

9. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dzieci i młodzież będą też rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Pozyskane fundusze przeznaczone zostaną na wakacyjne wyjazdy duszpasterskie.

10. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do udziału w Konkursie na najpiękniejszą Szopkę Rodzinną. Szopki przynosimy do zakrystii w sobotę 22 grudnia o godz. 17,3o. Rozstrzygnięcie w niedzielę 23 grudnia.

11. Nasz chór parafialny rozpoczyna przygotowania do śpiewania kolęd. Zapraszamy wszystkich chętnych i odważnych do spróbowania swoich sił w śpiewie. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 18,oo w salce nr 2. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Pamiętajmy, że kto śpiewa ten podwójnie się modli.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Świat nie jest nasz” – rozmowa o ekologii z ks. dr. Jackiem Poznańskim; „Dlaczego istnieje raczej coś niż nic ?” – o święceniach diakonatu; „My też jesteśmy ubodzy” – o Dniu Ubogich zorganizowanym przez Caritas Diecezji Bydgoskiej; „1918 – Rok Cudów” – o polskich drogach do niepodległości podczas sympozjum w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Frątczak lat 86 i Krystyna Wiśniewska lat 82, których z wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

14. Na owocne przeżywanie Adwentu i dobre przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Panem przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski