Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Paraialne na 16 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Paraialne na 16 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Adwentu „C”

16 grudnia 2018 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. W obliczu zbliżającego się Zbawiciela, wyjątkowej mocy i znaczenia nabiera pouczenie adwentowego proroka św. Jana Chrzciciela z dzisiejszej Ewangelii. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. W sobotę 5 stycznia 2019 roku o godz. 18,oo w Hali „Łuczniczka” już po raz trzeci odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny pt. „Betlejem w Bydgoszczy” pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. Biskupa Jana Tyrawy. Bilety w cenie 80; 60 i 50 zł. do nabycia w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Taki bilet może być doskonałym prezentem pod choinkę, jest też wsparciem charytatywnej akcji „Ambasador Miłosierdzia”. Zachęcamy do skorzystania z tej szczególnej okazji.

3. Grupa Modlitwy św. Ojca Pio składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy tak licznie i z wielkim sercem odpowiedzieli na apel zbiórki odzieży na rzecz bezdomnych i potrzebujących, podopiecznych Sióstr Albertynek. Odzież została przekazana.

4. Przypominamy, że Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6,3o w Kościele Zasadniczym. O godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału.

5. Okazja do spowiedzi św. w tym tygodniu rano podczas Rorat, a wieczorem od godz. 17,3o.

6. Jeszcze dzisiaj w ramach akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można nabyć małe świece w cenie 5 zł. przy wyjściu z kościoła, natomiast u naszych harcerzy można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki na stół wigilijny.

7. Informujemy, że kontener na makulaturę będzie podstawiony przy kościele od poniedziałku 17 grudnia do piątku 21 grudnia. Dochód uzyskany z makulatury przeznaczymy na misje.

8. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się we wtorek 18 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

9. Spotkania kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych: z grupy ks. Łukasza w poniedziałek; z grupy ks. Macieja we wtorek; z

grupy ks. Marcina i ks. Rafała w środę. Rozpoczęcie uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18,oo.

10. W sobotę 22 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18,oo harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju, ogień z miejsca Narodzenia Chrystusa, który będzie można zabierać do swoich domów po Mszach św. w przyszłą niedzielę 23 grudnia.

11. Tradycyjną Pasterkę odprawimy 24 grudnia o godz. 22,oo. Nasz chór parafialny zaprasza na Koncert Kolęd o godz. 21,3o.

12. Informujemy, że tegoroczną kolędę rozpoczniemy w czwartek 27 grudnia. Plan kolędy podamy w przyszłą niedzielę.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ładny kościół?” – o gustach i artystach, którzy chcą tworzyć piękno w kościołach; „Kościół bez kiczu” – o współczesnym budownictwie sakralnym; „Radio wartości i prawdy” – o bydgoskich obchodach jubileuszu Radia Maryja; „Ksiądz, który był zawsze z ludźmi” – o zmarłym w 2012 r. ks. Arcybiskupie Ignacym Tokarczuku z Przemyśla. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zdzisław Zieliński lat 81; Janina Lewandowska lat 73; Czesław Romel lat 81; Hanna Jarysz lat 58; Stefania Wrońska lat 85 i Teresa Krzywińska lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………

15. Na radość płynącą ze świadomości, że Pan blisko jest, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                             Proboszcz

                                                     Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski