Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 lutego 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 3 lutego 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela zwykła „C”

3 lutego 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Chrystus ukazuje się nam jako Ten, który z niezwykłą mocą głosi Bożą naukę w rodzinnym Nazarecie. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się opłatkowe spotkanie Żywego Różańca.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy, a w środę św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników japońskich. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności w codziennym życiu.

3. W czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Godzina święta z racji I czwartku lutego.

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10,15 modlić się będziemy w intencji Sybiraków z okazji 79. Rocznicy Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. przy pomniku Sybiraków przed Kościołem Zasadniczym modlitwy w intencji zmarłych Sybiraków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W przyszłą niedzielę w Kościele Zasadniczym o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

6. Ofiary zbierane na tacę z racji II niedzieli miesiąca przeznaczymy na pokrycie długu za wykonany remont elewacji wieży kościoła. Bóg zapłać wszystkim, którzy materialnie wspierają nasze remontowe wysiłki.

7. Przy wyjściu z kościoła wolontariusze i nauczyciele z Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy zbierają ofiary na rzecz Dominiki, ich chorej na nowotwór koleżanki. Bóg zapłać za okazane serce.

8. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jezus, że chce się tańczyć” – refleksje po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie; „Prawda i tolerancja” oraz „Paragraf na nienawistników” – o problemach związanych z tolerowaniem tych, którzy mają inne poglądy; „Wpisałem hasło Kazachstan” – misjonarskie problemy w Kazachstanie ks. Tomasza Dadka z diecezji bydgoskiej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Andrzej Guzek lat 75; Edmund Racki lat 86; Jan Januszkiewicz lat 75; Bernard Sobczyński lat 81; Marianna Nawrocka lat 86 i Marian Karnowski lat 84, których z wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..

10. Na uważne słuchanie Słowa Bożego i realizowanie Go w życiu codziennym przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski