Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 lutego 2019 r

Ogłoszenia Parafialne na 10 lutego 2019 r

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela zwykła „C”

10 lutego 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. jesteśmy świadkami cudownego połowu ryb, którego na Słowo Chrystusa dokonali Apostołowie. O godz. 10,15 uroczysta Msza św. w intencji Sybiraków w 79. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przy pomniku Sybiraków przed Kościołem Zasadniczym. O godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych a po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

2. W poniedziałek 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada kolejny Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. o godz. 10,oo w Kościele Nawiedzenia nabożeństwo w intencji chorych, na które zaprasza Grupa Modlitwy św. Ojca Pio.

3. W czwartek przypada Święto świętych Cyryla – mnicha i Metodego - biskupa – Patronów Europy.

4. Polska Policja Państwowa ostrzega przed działaniami przestępców, którzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta” lub pod pozorem udzielenia pomocy osobom starszym przy wniesieniu zakupów starają się ich ograbić z pieniędzy. Nie należy wpuszczać do mieszkania nieznanych osób i nie przekazywać im żadnych pieniędzy.

5. W przyszłą niedzielę 17 lutego do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

6. Po kolędowej przerwie wznawiamy w rodzinach naszej parafii Nawiedzenie Kopii Obrazu M.B. Pięknej Miłości w poniedziałek 11 lutego od ul. Generalskiej. Następne ulice to: od czwartku 14 lutego ul. Białogardzka; od niedzieli 24 lutego ul. BBON; od czwartku 28 lutego ul. Łomżyńska, od poniedziałku 4 marca ul. Kąkolowa; od poniedziałku 11 marca ul. Boh. Kragujewca. Terminy rozpoczęcia peregrynacji na pozostałych ulicach podamy w przyszłą niedzielę. Szczegółowy program znajduje się w zakrystii.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie należności za wykonany remont elewacji wieży naszej świątyni.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Schyłek cywilizacji” – rozmowa z Jakubem Bałtroszewiczem o tym, jak prawo do aborcji zostało zrównane z prawem do życia; „Dzieci uwolnione z otchłani” – jaki jest los dzieci, które w wyniku aborcji zostały pozbawione łaski chrztu; czy są w niebie?; „Mówić o tym, że Bóg jest dobry” – rozmowa z siostrą Małgorzatą Kusińską – Pasterką od Opatrzności Bożej o sensie, znaczeniu i potrzebie życia konsekrowanego. Zachęcamy do nabycia i lektury także miesięcznika „Miłujcie się”.

9. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty przekroczyli: śp. Andrzej Milczarek lat 70; Aleksander Ryznar lat 77; Wojciech Frankiewicz lat 75; Wacław Jesionowski lat 71; Bronisław Wejman lat 97, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…….

10. Na umiejętność pójścia za Chrystusem w naszym codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski