Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VIII Niedziela zwykła „C”

3 marca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VIII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan przestrzega nas przed obłudą moralną, kiedy to potrafimy dostrzec błędy innych, nie widząc własnych. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed Chrystusem w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy.

2. W poniedziałek obchodzimy Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitych Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patrona.

3. W środę 6 marca przypada Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 16,oo i 18,oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy całkowicie powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczyć ilość innych potraw do trzech posiłków, w tym jeden do syta. Post ścisły obowiązuje od 18 – 60 roku życia. Pozostałe osoby zachowują post zwykły jak w każdy piątek. Okres Wielkiego Postu to czas zakazany, w którym katolik nie uczestniczy w żadnych zabawach i tańcach oraz powstrzymuje się od spożywania alkoholu. Jest to czas nawrócenia, pokuty, refleksji i modlitwy. Jak słyszeliśmy z odezwy, ofiary zbierane na tacę w Popielec są przeznaczone na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum. Bóg zapłać za wszelkie materialne i duchowe wsparcie opieki paliatywnej.

4. Podczas Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich; o 16,3o dla dzieci i o 19,oo dla młodzieży. Drogę Krzyżową o godz. 9,3o poprowadzi Stowarzyszenie Wspierania Powołań a o godz. 17,3o Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. w piątki o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17,15. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału zarówno w Drodze Krzyżowej jak i Gorzkich Żalach.

5. Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej Nr 46 trwa od 20 lutego do 13 marca br.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek marca. Godzina Św. w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie do Sali Konferencyjnej na plebanii.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza narzeczonych do udziału w katechezach przedślubnych przygotowujących do zawarcia małżeństwa. Katechezy rozpoczną się w parafii pw. Świętej Trójcy we wtorek 5 marca. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

8. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na pokrycie zobowiązań za remont wieży kościoła.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kto zyskał, kto stracił” – podsumowanie skutków ograniczenia handlu w niedzielę; „Francja profanacja” – o profanacji kościołów w tym kraju; „Popielcowe pokusy” – wskazówki na dobre przeżycie Wielkiego Postu. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stefania Gwardecka lat 78; Bożena Grzywińska lat 86; Ryszard Borzeszkowski lat 77; Maciej Zieliński lat 65; Zenon Rafalski lat 75; Genowefa Skorupa lat 82 i Bogumiła Małkowska lat 85, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

11. Na dobre przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski