Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 10 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela W. Postu „C”

10 marca 2019 roku.

1. Dzisiaj – w I Niedzielę Wielkiego Postu jesteśmy świadkami kuszenia Chrystusa przez szatana. Jezus Chrystus daje nam przykład zdecydowanego odrzucenia podszeptów złego ducha. O godz. 15,oo Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. O godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie zobowiązań za wykonany remont wieży kościoła. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich; o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Najbliższą Drogę Krzyżową o godz. 17,3o poprowadzą członkowie Rodziny Radia Maryja.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza w poniedziałek 11 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

4. W środę 13 marca przypada VI rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Następcy św. Piotra.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Misyjne Dzieło Pomocy Ad gentes. Bóg zapłać za wspieranie misyjnej działalności Kościoła. Przy wyjściu z kościoła można przez cały Wielki Post składać ofiary do skarbon na dokończenie budowy szkoły w Czadzie, którą prowadzi misjonarz z naszej diecezji ks. Jakub Szałek. Bóg zapłać za wspieranie tego dzieła.

6. W piątek 15 marca o godz. 17,oo w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej odbędzie się:

Spotkanie dyskusyjne pt. „Żołnierze wyklęci – patriotyzm i droga do niepodległości”. Szczegóły dot. spotkania znajdują się na plakatach.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Katecheci, ludzie ze stali” i „Nie składamy broni” – o trudnej misji katechetów; „Człowiek potrzebuje rany skończoności” – rozmowa z ks. drem Sylwestrem Warzyńskim o współczesnym humanizmie i jego źródłach; „Drogowskazy nadziei” – I część wielkopostnych rozważań rekolekcyjnych; „Język nie może spłycać trudnych treści” – rozmowa z ks. prof. Wiesławem Przyczyną m.in. o tym, dlaczego chcemy, by księża mówili jak „zwykli ludzie”. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej, religijnej lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty parafialnej przekroczyli: śp. Józef Lewicki lat 87; Alojzy Postójski lat 94; Henryk Kujawski lat 77; Elżbieta Poniatowska lat 72 i Konrad Olewiński lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…….

9. Na zwycięskie zmagania z podszeptami i pokusami złego ducha przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski