Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 24 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela W. Postu „C”

24 marca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę W. Postu. Ewangelia św. zachęca nas do refleksji nad naszym życiem i przestrzega nas, abyśmy nie stali się nieurodzajnym drzewem figowym. Niech dobre przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych, które rozpoczniemy 6 kwietnia przyczyni się do naszego szczerego nawrócenia. O godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za te ofiary.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 18,oo nastąpi uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Informacje o duchowej adopcji można otrzymać przy wyjściu z kościoła przy środkowym ganku. Zachęcamy do podjęcia takiej duchowej adopcji.

3. W poniedziałek przypada też 15. Rocznica powstania naszej diecezji, a w czwartek 15. Rocznica ingresu do katedry naszego Księdza Biskupa. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji naszego Arcypasterza.

4. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Rafała przyjdą na spotkanie w środę 27 marca. Rozpoczęcie uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. Po Mszy św. w zakrystii można zgłosić się na wyjazd do Torunia na Dzień Skupienia Radia Maryja. Są jeszcze wolne miejsca.

6. W Kościele Nawiedzenia po Mszy św. można obejrzeć kopię Całunu Turyńskiego oraz Oblicze Pana Jezusa z Manoppello.

7. Zachęcamy Rodziców do włączenia się w modlitwę różańcową za swoje dzieci. Pragniemy utworzyć Różę Różańcową Rodziców. Aby taką różę utworzyć potrzeba 20 chętnych. Zgłoszenia i szczegółowe informacje u p. Krystyny Sochackiej. Adres mailowy: Krystyna Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

8. Zapraszamy też na Bydgoską Drogę Krzyżową ulicami miasta w sobotę 30 marca. Rozpoczęcie o godz. 19,3o przed katedrą.

9. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: o godz. 9,3o i 17.3o dla wszystkich; o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać u naszych harcerzy, w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

11. Przypominamy, że w nocy z 30 na 31 marca przesuwamy zegarki na letni czas. Tak więc porządek Mszy św. w przyszłą niedzielę w/g czasu letniego.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zwiastowanie czy kuszenie? – problem kuszenia w raju; „Człowiek się pogubił? – o Dniu Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; „NaProStej drodze” – dylematy związane z leczeniem niepłodności; „Zwiastowanie w ewangelickim kościele”. Zachęcamy do nabycia i lektury. Przy wyjściu można też składać ofiary do skarbonek na dokończenie budowy szkoły w Czadzie jako naszą wielkopostną jałmużnę. Bóg zapłać.

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Kania lat 86; Zenon Kaczmarek lat 90; Zenon Guzowski lat 93; Janina Groszewska lat 80; Barbara Polewska lat 81 i Leszek Janicki lat 71, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek………

14. Na dobre przygotowania i owocne przeżywanie zbliżających się Rekolekcji Wielkopostnych przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski