Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 31 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 31 marca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela W. Postu „C”

31 marca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już IV Niedzielę W. Postu. Jezus w przypowieści o synu marnotrawnym i miłosiernym Ojcu zachęca nas, abyśmy podjęli wysiłek wielkopostnego, rekolekcyjnego nawrócenia. Już za tydzień rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Marek Kowalski, polski paulin z Ukrainy. Plan rekolekcji wywieszony jest na afiszach. Prosimy o skorzystanie z czasu łaski, liczny udział w rekolekcjach oraz przystąpienie do spowiedzi św. podczas rekolekcji i nie odkładanie jej na Wielki Tydzień. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy, w zakrystii lub Biurze Parafialnym. O godz. 17,15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za te ofiary.

2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota kwietnia. Godzina św. w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo; po Mszy św. w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz od godz. 17,3o. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,3o. Podczas tego nabożeństwa okazja do spowiedzi św. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza św. I piątkowa dla dzieci. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 9,3o i 17,3o; a dla młodzieży o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim oraz indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Macieja w czwartek 4 kwietnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godzinie 18,oo i nabożeństwie I czwartkowym.

4. Informujemy, że w kwietniu są jeszcze wolne intencje mszalne.

5. Chorych tzw. stałych nawiedzimy z Sakramentami św. w ich domach w sobotę 6 kwietnia w godz. przedpołudniowych. Będzie to już wizyta przedświąteczna! Natomiast chorych tzw. jednorazowych odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Zgłoszenia w Biurze Parafialnym lub zakrystii do czwartku włącznie 11 kwietnia.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo Msza św. w intencji chorych i cierpiących w naszym Hospicjum i naszej parafii.

7. Spotkanie z Rodzicami dzieci I Komunijnych na zakończenie Rekolekcji Parafialnych w środę 10 kwietnia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo i na spotkanie po Mszy św. Spowiedź św. dzieci I Komunijnych w czwartek 11 kwietnia o godz. 17,oo. Informujemy, że u Sióstr do odbioru są już szatki I Komunijne.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Sutanna znakiem sprzeciwu”; „Nawrócenie przez przytulenie” – IV część rekolekcji wielkopostnych; „Przywrócić im honor” – o bydgoskim sympozjum popularnonaukowym nt. „Żołnierzy wyklętych”; „Nie tylko kurier” – o zmarłym, legendarnym „Kurierze z Warszawy” Janie Nowaku-Jeziorańskim. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik na każdy dzień kwietnia. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury religijnej. Przy wyjściu z kościoła można też w dalszym ciągu składać ofiary do skarbonek na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. Bóg zapłać za te ofiary.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Dariusz Kanownik lat 78; Bogdan Polewski lat 81; Jan Stankiewicz lat 78; Paweł Mosakowski lat 51; Wacław Zaremba lat 77 i Władysława Dąbska lat 80, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek…………

10. Na ufny powrót do Ojca przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski