Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 kwietnia 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14 kwietnia 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Niedziela Palmowa „C”

14 kwietnia 2019 roku.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Wspominamy dziś uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy dla dokonania Misterium Paschalnego. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste wraz z procesją z palmami o godz. 11,3o. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na wystrój i kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za te ofiary oraz za dzisiejsze ofiary na tacę na pokrycie kosztów remontu wieży kościoła.

2. Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u Ojców Jezuitów przy Placu Kościeleckich w dniach 15-17 kwietnia o godz. 19,oo. Szczegóły na afiszu.

3. Caritas naszej diecezji organizuje świąteczną pomoc dla najbiedniejszych pt. „Torba Miłosierdzia”. Podobnie jak w Adwencie chętni mogą w zakrystii otrzymać taką torbę i po wypełnieniu artykułami pierwszej potrzeby (spożywcze, chemia gospodarcza, nowa bielizna osobista jak skarpety czy podkoszulki) odnieść do zakrystii lub Biura Parafialnego do czwartku włącznie.

4. Kandydaci do bierzmowania z grupy ks. Marcina przyjdą na spotkanie w poniedziałek 15 kwietnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Natomiast kandydaci z grupy ks. Rafała przyjdą na egzamin dopuszczający do sakramentu bierzmowania: I grupa w piątek 26 a II grupa w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 17,oo do salki nr 2. Przynosimy dzienniczki i brakujące dokumenty.

5. Jeszcze dzisiaj w Kościele Nawiedzenia można zobaczyć kopię Całunu Turyńskiego i Oblicza Chrystusa z Manoppello.

6. We wtorek 16 kwietnia w godz. 16,oo – 17,oo w Biurze Parafialnym mija ostateczny termin odbioru zaświadczeń o ukończeniu Katechezy Przedmałżeńskiej dla narzeczonych.

7. Prosimy o regulowanie zarezerwowanych intencji Mszy św. przynajmniej na 2 tygodnie przed zamówionym terminem. Informujemy, że są jeszcze wolne terminy Mszy św. w kwietniu w godz. porannych.

8. Okazja do spowiedzi św. w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 7,oo i 8,oo. w Kościele Nawiedzenia, a od godz. 17,15 w Kościele Zasadniczym. W te dni Msze św. poranne będą w Kościele Nawiedzenia, a o godz. 10,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym.

9. W Wielki Czwartek Ks. Biskup zaprasza o godz. 10,oo do katedry na Mszę św. Krzyżma św. W tym dniu nie ma Mszy św. porannych w naszym kościele. Natomiast Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Serdecznie zapraszamy. Niech nasze wieczorne uczestnictwo we Mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec Chrystusa za dar Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22,oo. W Wielki Czwartek nie ma okazji do spowiedzi św. Plan adoracji w ciemnicy:

do godz. 20,oo – młodzież

20,oo – 20,3o – Żywy Różaniec

20,3o – 21,oo – Oaza Rodzin

21,oo – 21,3o – Stowarzyszenie Wspierania Powołań

21,3o – 22,oo – Legion Maryi

Prosimy wszystkich Parafian, aby znaleźli czas i włączyli się w adoracyjną modlitwę.

10. W Wielki Piątek przeżywamy dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Otwarcie kościoła i wznowienie indywidualnej adoracji w ciemnicy o godz. 7,oo. Dyżur spowiedniczy 1 kapłana w Kościele Zasadniczym w godz. 7,oo – 16,oo i 20,oo – 24,oo.

O godz. 16,3o zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową w kościele. Drogę Krzyżową poprzedzi wykład prof. Dra hab. Władysława Sinkiewicza pt. „Medyczne aspekty cierpienia i śmierci krzyżowej Jezusa”. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej ok. godz. 18,oo Liturgia Męki Pańskiej i Adoracja Krzyża św. Ofiary zbierane na tacę w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do „Bożego Grobu” i całonocna adoracja przy Grobie Pańskim w/g następującego planu:

20,oo – 20,3o – Chór

20,3o – 21,oo – Archikonfraternia Literacka i Bractwo Oblatów św. Brygidy

21,oo – 21,3o – Apostolat Zbawczego Cierpienia

21,3o – 22,3o – Neokatechumenat

22,3o – 23,oo – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

23,oo – 24,oo – Młodzież

24,oo – 5,oo – Stowarzyszenie Wspierania Powołań; Legion Maryi i Rodzina Radia Maryja

5,oo – 6,oo – Grupa Modlitwy św. Ojca Pio

11. W Wielką Sobotę dyżur spowiedniczy 1 kapłana w Kościele Zasadniczym od północy do godz. 17,oo. O godz. 17,oo zakończenie spowiedzi św. przed świętami.

Porządek adoracji przy Grobie Pańskim:

9,oo – 9,3o – Ministranci i Lektorzy

9,3o – 10,oo – dzieci

10,oo – 11,oo – Eucharystyczny Ruch Młodych

11,oo – 12,oo – schola

12,oo – 13,oo – zuchy i harcerze

Od godz. 13,oo – indywidualna adoracja Parafian.

Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 9,oo – 13,oo co godzinę, a od godz. 13,oo – 17,oo co pół godziny. Ostatnie święcenie potraw o godz. 17,oo!

W Wielką Sobotę członkowie Hospicjum w ramach akcji „Pola Nadziei” będą przed kościołem zbierać do puszek ofiary na rzecz Hospicjum. Natomiast przedstawiciele Caritas rozprowadzać będą „Chlebki Św. Antoniego” w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na pomoc dla rodzin najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za okazywane serce chorym i potrzebującym.

12. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21,oo przed kościołem obrzędem poświęcenia ognia. Na Liturgię przynosimy świece, aby je zapalić od paschału na początku Liturgii oraz podczas obrzędu odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

13. Uroczysta Rezurekcja w Wielkanoc o godz. 7,oo. Pozostałe Msze św. o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. We Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 9,oo!

14. Diakon Bartosz Marut z naszego Seminarium Duchownego pragnie przyjąć święcenia kapłańskie 26 maja br. w katedrze bydgoskiej o godz. 10,oo. Gdyby ktoś wiedział o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym ks. Proboszcza. Kandydata do święceń, Jego Rodzinę i nasze Seminarium polecamy modlitwom Wiernych.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Kwiat Palmy” – rozważanie na Niedzielę Palmową; „Skoro jest ból, to niech się na coś przyda” – o sensie cierpienia; „Szczególne wyznanie wiary” – o uroczystości zakończenia peregrynacji Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej diecezji; „Dla nikogo nie jesteśmy wrogami” – część VI rekolekcji wielkopostnych. Zachęcamy do nabycia i lektury. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze dzisiaj złożyć do skarbony ofiarę na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. Bóg zapłać.

16. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty parafialnej przekroczyli: śp. Kazimierz Andrzejewski lat 79 i Bogdan Staśkowiak lat 91, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………..

17. Na owocne przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski