Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21-22 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 21-22 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „C”

21-22 kwietnia 2019 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, najważniejsze wydarzenie dla wyznawców Chrystusa. Wszystkim drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w domach, szpitalach i Hospicjum oraz wszystkim ludziom dobrej woli składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Moc płynąca z Krzyża Chrystusa i blask bijący z Jego Pustego Grobu, będą skutecznym wsparciem w trudach codzienności, a nadzieja uczestnictwa w zwycięstwie Pana stanowi źródło naszej chrześcijańskiej radości. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał ! Wesołego Alleluja !

2. Msze św. dzisiaj jeszcze o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. Dzisiaj i przez cały tydzień Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP wznowimy w niedzielę 5 maja o godz. 7,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w/g porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę w II Święto przeznaczymy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy to Waszej łaskawej ofiarności. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.

4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział w przeżywaniu Triduum Paschalnego; za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie, a także za ofiary na rzecz naszego Hospicjum oraz Torby Miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Dziękujemy Chórowi i scholii za piękne śpiewy, siostrze Monice za przygotowanie Grobu i kwiaty w kościele, siostrom za troskę o czystość szat liturgicznych, pani Ewie za wysprzątanie kościoła, panom kościelnym za posługę w świątyni, nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej i Służbie Liturgicznej za posługę przy ołtarzu oraz wszystkim kapłanom za cierpliwą posługę w konfesjonale.

5. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Ze względu na Oktawę w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych, a liturgiczna Uroczystość Św. Wojciecha będzie obchodzona we wtorek 30 kwietnia.

6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O godz. 10,15 uroczysta Msza św. z okazji 79. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy Kwaterze Katyńskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia odbędzie się Wielkanocny Koncert Charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenia to będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP2. Koncert ma być podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w Polsce i na całym świecie.

8. W przyszłą niedzielę w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

TP KUL organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 28-30.06.br. Koszt pielgrzymki ok. 350 zł. Szczegóły u przedstawiciela TP KUL>

9. W imieniu Diecezjalnego Duszpasterza Ludzi Pracy i Przedsiębiorców Kuria Diecezji Bydgoskiej zaprasza zainteresowanych na Rekolekcje w Parafii pw. Św. Józefa przy ul. Wł. Bełzy 11 w dniach 29,30 kwietnia i 1 maja o godz. 18,oo. Tematem Rekolekcji jest: Ojczyzna – Kościół – Rodzina pod opieką Św. Józefa.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Śmierć po spowiedzi generalnej” – o zabójstwie, jakie mało miejsce na jednej z warszawskich plebanii; „ Kościół ludzi nadziei” – jak uczniowie Jezusa zrozumieli, co się stało w noc Zmartwychwstania i jaki byłby Kościół, gdybyśmy to naprawdę rozumieli?”; „ Inne spojrzenie na Zmartwychwstanie” – kontekst społeczny interpretacji Paschy; „Chrześcijanie giną, świat milczy” – o sytuacji chrześcijan w Nigerii, gdzie na misjach posługuje diakon Damian z naszej parafii. Do „Przewodnika” dołączony jest modlitewnik na każdy dzień maja. Zachęcamy też do nabycia miesięcznika społeczno-kulturalnego „Czas Solidarności” oraz gazetki charytatywnej Caritas „Uratuję Cię”.

11. Diakon Bartosz Marut pragnie przyjąć święcenia kapłańskie w katedrze bydgoskiej w sobotę 25 maja br. o godz. 10,oo. Gdyby ktoś wiedział, o czymś, co czyniłoby kandydata niegodnym przyjęcia święceń prezbiteratu, jest zobowiązany w sumieniu powiadomić o tym Księdza Proboszcza. Kandydata i Jego Rodzinę oraz nasze Seminarium polecamy modlitwom wiernych.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Gołąb lat 98; Halina Kucharska lat 84; Krystyna Wesoła lat 97; Henryk Brokos lat 86 i Wanda Dołożenko lat 70, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Zmartwychwstałemu Panu. Wieczny odpoczynek…

13. Na radość i nadzieję płynące ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski