Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 maja 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 5 maja 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „C”

5 maja 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli maja. Udajmy się tam na chwilę naszej osobistej rozmowy z Chrystusem utajonym w Eucharystii. Również do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym przyjmuje przedstawiciel TP KUL. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Marcina odbędzie się w poniedziałek 6 maja po Mszy św. wieczornej, natomiast dla kandydatów z grupy ks. Rafała we wtorek 7 maja w Biurze Parafialnym w godz. 16,-17,oo.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz uroczyste zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy wszystkich, szczególnie kandydatów do bierzmowania, również z klas VII i VIII.

4. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio odbędzie się w środę 8 maja po Mszy św. o godz. 10,oo.

5. W tym tygodniu przypadają: w poniedziałek Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę Uroczystość św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Poznania na dzień skupienia Rodziny radia Maryja w czwartek 9 maja. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania. Z tej racji w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli kleryków naszego bydgoskiego Seminarium Duchownego.

8. Brakujące dokumenty do bierzmowania wszystkich tegorocznych kandydatów do bierzmowania należy dostarczyć do Biura Parafialnego w nieprzekraczalnym terminie 14 maja włącznie.

9. Przypominamy, że kandydaci do małżeństwa winni zgłaszać się w kancelarii parafialnej z kompletem dokumentów na 3 miesiące przed wcześniej ustalonym terminem ślubu.

10. W Auli Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 18,oo w poniedziałek 16 maja odbędzie się wykład na temat Domów Arki dla osób z niepełnosprawnością. Temat wykładu: „Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni”.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” watro przeczytać: „Wojna bez końca?”  i „Kto następny” – o ostatnich zamachach i śmierci 360 chrześcijan na Sri Lance; „Tętniące życie Kościoła” – o pobożności maryjnej; „Trędowaci potrzebowali mnie bardziej niż pacjenci w przychodni” – rozmowa z panią doktor Heleną Pyz, która o d ponad 30 lat leczy chorych na trąd w Indiach. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Janusz Grzonkowski lat 66; Barbara Górska lat 72 i Helena Wałdoch lat 90, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek..........……

13. Na pogłębienie miłości do Chrystusa przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski