Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 maja 2019 r

Ogłoszenia Parafialne na 12 maja 2019 r

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkanocna „C”

Tydzień Modlitw o Powołania

12 maja 2019 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej. Z tej okazji gościmy dzisiaj przedstawicieli naszego Seminarium Duchownego i dziękujemy za uchylenie rąbka tajemnicy swego powołania. Przy wyjściu z kościoła nasi Goście będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo kleryków Seminarium Bydgoskiego „Semen” oraz płytę z nagraniami „Akatystu –nabożeństwa do Bogurodzicy” w cenie 20 zł. w wykonaniu scholi seminaryjnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na zapłacenie reszty zobowiązań za remont wieży naszego kościoła. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj kończy roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Bartosz Marut, który 25 maja w katedrze bydgoskiej przyjmie święcenia kapłańskie, a 2 czerwca o godz. 13,oo odprawi w naszej parafii Mszę św. i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. diakonowi za zaangażowanie w życie naszej parafii, za pomoc kolędową, wygłoszone homilie i kazania pasyjne oraz za życzliwą pośród nas obecność. Życzymy księdzu wielu łask i owocnej posługi w Winnicy Pańskiej. Niech Maryja, Matka Kapłanów wspiera księdza w duszpasterskiej pracy. Księże Bartku, Bóg zapłać i Szczęść Boże!

3. W poniedziałek przypada 38. Rocznica zamachu na Papieża św. Jana Pawła II. Dziękując Bogu za Jego cudowne ocalenie, długi Pontyfikat i wyniesienie na ołtarze, prośmy przez wstawiennictwo św. Rodaka o nowe powołania do Służby Bożej i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

4. W poniedziałek Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godz. 18,oo w rocznicę Objawień fatimskich. Po Mszy św. procesja fatimska z nabożeństwem majowym. Prosimy o udział poczty sztandarowe oraz wszystkich wiernych.

Po zakończeniu uroczystości spotkanie Rodziny Radia Maryja w Sali Konferencyjnej na plebanii.

5. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo natomiast uroczyste, zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz uczniów klas VII i VIII.

6. We wtorek przypada Święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek Święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, opieki Maryi i orędownictwa św. Patronów.

7. Przypominamy, że ostateczny termin dostarczenia brakujących dokumentów do bierzmowania upływa we wtorek 14 maja. Należy to uczynić w Biurze Parafialnym w godz. 16,oo-17,oo.

8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Rafała rozpocznie się udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w środę 15 maja, a z grupy ks. Macieja w czwartek 16 maja. Obecność wszystkich obowiązkowa.

9. W sobotę 18 maja przypada 99. Rocznica urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji, a także w 40. Rocznicę Jego I Pielgrzymki do Ojczyzny i w XX rocznicę pielgrzymki do naszego miasta, w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18,oo odbędzie się Spektakl Słowno-Muzyczny pt. „Dar i Tajemnica – pontyfikat Jana Pawła II”. Wykonawcy: Jerzy Zelnik – słowo; Sylwia Strugińska-Wachowska – sopran; Robert Grudzień – organy; Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały. Szczegóły znajdują się na afiszach. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

10. Rekrutacja do klasy dwujęzycznej w Szkole Podstawowej nr 46 trwa do 17 maja br.

11. Rezerwacji intencji Mszy św. na drugie półrocze można będzie dokonać w poniedziałek 13 maja po Mszy św. o godz. 7,oo w sklepiku.

12. W przyszłą niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10,oo przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. W związku z tym prosimy Rodziców dzieci I Komunijnych do pomocy w sprzątaniu kościoła w piątek 17 maja o godz. 17,oo. Prosimy wiernych, którzy zwykli uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10,15 aby w przyszłą niedzielę przybyli na Mszę św. o innej godzinie, pozostawiając miejsce na tej Mszy św. Rodzinie i krewnym dzieci I Komunijnych. Bóg zapłać za zrozumienie. Prosimy też, aby w przyszłą niedzielę nie parkować samochodów na placu przed Kościołem Zasadniczym, gdyż tam zbiorą się dzieci I Komunijne przed uroczystym wprowadzeniem do kościoła.

13. Zapisy na wyjazd 1 czerwca na „Lednicę Młodych” u ks. Łukasza lub siostry Marioli. Koszt 35 złotych.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Papież w Bułgarii” – o ostatniej pielgrzymce Franciszka; „Kleryk bez lukru” – o duszpasterskich doświadczeniach gnieźnieńskich kleryków; „Radość powołania czyli jak to się robi w Boliwii” – świadectwa duchownych pracujących w Boliwii; „Wolność w miejsce Boga?” – o bydgoskich obchodach228. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do nabycia i lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty przekroczyli: śp. Bogusław Matuszewski lat 65; Tadeusz Wardyn lat 81; Jadwiga Słomska lat 91; Henryk Kołodziejczyk lat 89 i Antoni Sobieszczyk lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek…………

16. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem, Dobrym Pasterzem przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski