Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkanocna „C”

19 maja 2019 roku.

1. Dzisiaj – w V Niedzielę Wielkanocną – przeżywamy Uroczystość I Komunii św. dzieci, uczniów klas III Szkół Podstawowych z terenu naszej parafii. O godz. 16,oo nabożeństwo majowe dla tych dzieci i ich rodzin. Módlmy się, by te dzieci wytrwały w przyjaźni z Chrystusem do końca życia. Dzieci te w strojach I Komunijnych przez cały tydzień będą uczestniczyć w wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo i w nabożeństwie majowym. Ze względu na tzw. „Biały Tydzień”, wieczorne Msze św. i nabożeństwa majowe będą w Kościele Zasadniczym. Natomiast nabożeństwa majowe o godz. 20,3o od poniedziałku do piątku będą w Kościele Nawiedzenia. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału.

2. Przypominamy, że zapisy chętnych na wyjazd 1 czerwca na Lednicę przyjmuje ks. Łukasz i siostra Mariola.

3. Przedstawiciele parafialnej grupy młodzieżowej „Duc in altum” po każdej Mszy św. w ramach akcji „Dziesiątka różańca w intencji Mamy” będą rozprowadzać dziesiątki różańca oraz zakładki z budującymi cytatami. Zachęcamy do poparcia tego dzieła jako wspaniałego prezentu dla Mam z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Łukasza w poniedziałek 20 maja. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo. Próby liturgiczne wszystkich kandydatów do bierzmowania odbędą się we wtorek 21 i w piątek 24 maja w Kościele Zasadniczym bezpośrednio po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo i nabożeństwie majowym. Obecność wszystkich obowiązkowa!

5. W związku z pożarem kościoła parafialnego w Gołańczy, w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na rzecz remontu tego kościoła, a przede wszystkim odbudowy chóru i organów. Polecamy tę sprawę Waszej ofiarności.

6. W sobotę 25 maja o godz. 10,oo w katedrze bydgoskiej święcenia kapłańskie przyjmie diakon Bartosz Marut. Módlmy się za mających przyjąć święcenia, aby owocnie i gorliwie służyli wiernym w Winnicy Pańskiej. W naszej parafii ks. Bartosz odprawi Mszę św. Prymicyjną w niedzielę 2 czerwca o godz. 13,oo. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. ks. Prymicjant udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

7. Uroczysta rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11,3o.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Doceniłem życie” – rozmowa z porwanym i torturowanym przez islamistów w Iraku katolickim biskupem; „Leśnicy zawsze byli blisko Boga” – rozmowa z nadleśniczym Krzysztofem Sztanjbornem o znaczeniu ustanowienia w Żołędowie Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Huberta Biskupa; „Ciężkie życie seniora” – o problemach ekonomicznych ludzi starszych. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej wspólnoty parafialnej przekroczyli: śp. Maria Rotter lat 72; Teresa Krusik lat 68; Jan Dobrzyński lat 79 i Krystyna Słaboszewska lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

10. Na dawanie świadectwa przez wzajemną miłość, że jesteśmy uczniami Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski