Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 26 maja 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela Wielkanocna „C”

26 maja 2019 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocną Pan Jezus poucza nas, że miłość jest warunkiem zachowania Jego nauki i gwarancją pokoju, który Chrystus daje światu. Dzisiaj też przypada 46. Rocznica święceń kapłańskich naszego Arcypasterza. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym biskupie i Jego posłudze w naszej diecezji. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim żyjącym Mamom życzymy obfitości Bożych łask i opieki niebieskiej Matki, a tym, które już przeszły do wieczności wypraszamy łaskę nieba. Młodzież naszej parafii przygotowała różańcowe dziesiątki jako modlitewny prezent dla Mam. Zachęcamy do nabycia i ofiarowania dziesiątki różańca za swoją Mamę. Dochód ze sprzedaży młodzież przeznaczy na wakacyjny wypoczynek. W intencji ks. Biskupa i naszych Mam będziemy się modlić podczas nabożeństwa majowego po wieczornej Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nasza młodzież do specjalnych skarbonek zbiera dzisiaj ofiary na remont po pożarze kościoła w Gołańczy. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. Wczoraj w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie przyjęło 4 diakonów, wśród nich nasz praktykant Bartosz Marut. Dzisiaj w swoich rodzinnych parafiach odprawiają Prymicje. Ks. Neoprezbiter Bartosz Marut uroczystą Prymicję w naszej parafii odprawi w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego tj. w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godz. 13,oo; udzieli prymicyjnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne, kandydatów do bierzmowania i wszystkich parafian do udziału w tej uroczystości. Ze względu na Prymicje Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia zakończy się po Mszy św. o godz. 11,3o

3. Przypominamy, że jeszcze do piątku odprawiamy nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą św. oraz o godz. 20,3o. Zapraszamy.

4. Próby liturgiczne kandydatów do bierzmowania będą we wtorek i w piątek o godz. 18,45 w Kościele Zasadniczym. Obecność wszystkich obowiązkowa!

5. W poniedziałek 27 maja o godz. 18,oo w Bydgoskiej Katedrze Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji Relikwii bł. pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej, której Relikwiebędą gościć także w naszej parafii. Szczegóły znajdują się na afiszach.

6. We wtorek 28 maja przypada 38. Rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18,oo z udziałem księży, kolegów kursowych ks. Łukasza, którzy tego dnia przybywają do naszego Sanktuarium na Zjazd Kursowy z okazji VI rocznicy święceń kapłańskich by się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego. Zachęcamy też do udziału w nabożeństwie majowym w tej intencji.

7. W środę 29 maja przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, do którego należą nasze siostry. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w Kościele Zasadniczym o godz. 18,oo poczty sztandarowe i wszystkich wiernych. Podczas Mszy św. ucałowanie Relikwii św. Urszuli a po Mszy św. nabożeństwo majowe.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w ich domach w sobotę 1 czerwca w godz. przedpołudniowych. Będzie to ostatnia wizyta przed wakacyjną przerwą. Zgłoszenia nowych chętnych przyjmujemy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

9. W piątek 31 maja przypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

10. W tym tygodniu przypada I sobota czerwca. Nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się przed Mszą św. o godz. 10,oo. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w intencji wszystkich poczętych dzieci, aby mogły się narodzić i w intencji wszystkich narodzonych, aby były otoczone troską, czułością i prawdziwą miłością.

11. W sobotę rozpoczynamy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. W sobotę o godz. 19,3o z Kościoła Garnizonowego do katedry wyruszy Procesja Prawdziwych Mężczyzn w Ciszy. Zachęcamy panów do wzięcia udziału i milczącej manifestacji swojej wiary.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przełamać mentalność zaliczania” – o właściwym przeżywaniu uczestnictwa we Mszy św.; „Anna – kobieta, która uwierzyła w niemożliwe”; „Macierzyństwo bez poczucia winy” i „Zrób z tym coś dobrego” – o problemach wynikających z macierzyństwa”. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem” – modlitwa na każdy dzień czerwca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Agata Wolak lat 69; Genowefa Szcześniak lat 81; Stanisława Czerwińska lat 104; Konstanty Szczepański lat 98; Zofia Kolenda lat 82 i Jerzy Tojek lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

14. Na pogłębienie miłości do Chrystusa, zachowywanie Jego nauki i budowanie Bożego pokoju w świecie przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski