Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 2 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego „C”

2 czerwca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 13,oo Mszę św. odprawi i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa ks. Neoprezbiter Bartosz Marut. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidulna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Udajmy się tam na chwilę modlitwy w intencji wyświęconych kapłanów oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej; dzieci, które przyjęły I Komunię św. a także młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na Prymicje zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 11,3o. Z tego powodu spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kościele Nawiedzenia. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo.

Dzisiaj – w ramach Święta Dziękczynienia za wielkich Pasterzy Kościoła – św. Jana Pawła II i Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, przy wyjściu z kościoła młodzież zbiera ofiary do specjalnych puszek na Świątynię Opatrzności Bożej –wotum wdzięczności Narodu. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

2. Chętnych na wyjazd Rodziny Radia Maryja do Gdańska zapraszamy do zakrystii, gdzie można się zapisać i uzyskać szczegółowe informacje.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególnie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

4. W poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, a w sobotę św. Jadwigi Królowej.

5. W najbliższy czwartek 6 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele zasadniczym ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania uczniom klas III Gimnazjum. Próby kandydatów do bierzmowania w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym. Kandydaci powinni uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie, a nie wyczekiwać pod kościołem! Obecność wszystkich bezwzględnie obowiązkowa! Spowiedź św. przed bierzmowaniem w środę o godz. 16,3o a dla Rodziców i Świadków Bierzmowania we wtorek o godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym.

6. W czwartek podczas Mszy św. o godz. 10,oo możliwość uczczenia Relikwii bł. Matki Marii Karłowskiej z racji Jej wspomnienia.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek czerwca. Ze względu na bierzmowanie Godzina Święta i nabożeństwo czerwcowe w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 10,oo; okazja do spowiedzi św. dzieci rocznicowych w piątek od godz. 16,oo a pozostałych dzieci od godz. 16,3o w Kościele Zasadniczym. O godz. 17,oo Msza św. I piątkowa dla dzieci. Od godz. 17,3o spowiedź św. dla wszystkich. W piątek Msza św. wieczorna i nabożeństwo I piątkowe w Kościele Zasadniczym.

8. Stowarzyszenie Klubu Niepełnosprawnych organizuje w sobotę 8 czerwca pielgrzymkę do Legnicy – miejsca cudu Eucharystycznego. Koszt z obiadem 120 zł. Wyjazd spod Tesco o godz. 6,oo. Informacje u p. Grażyny tel. Nr 602150707.

9. Nasza parafia będzie gościć Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki. Uroczyste powitanie relikwii w sobotę 8 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10,oo w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy wszystkich Parafian, a szczególnie chorych, cierpiących, osoby w podeszłym wieku i ich opiekunów. Zapraszamy też do udziału poczty sztandarowe. Relikwie w piątek zawitają do naszego Hospicjum a później do DOS-u przy ul. Łomżyńskiej. W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8,oo Relikwie będą w Szpitalu Miejskim, a później w naszym Sanktuarium. Szczegóły wywieszone są na plakatach.

10. W przyszłą niedzielę 9 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzenie Ducha Świętego zaprasza na całonocne czuwanie nazwane „Nocą Siedmiu Cudów”. Czuwanie rozpocznie się w kościele rektorskim przy Alei Jana Pawła II 117 w sobotę 8 czerwca Mszą św. o godz. 20,oo. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać za wszelkie ofiary wspierające te prace.

11. Czteroletnie Studium Organistowskie Diecezji Bydgoskiej przyjmuje zapisy kandydatów na nowy rok szkolny 2019/2020. Egzamin wstępny 14 czerwca o godz. 19,oo w Sali na plebanii przy parafii św. Stanisława Bpa i Męczennika na Siernieczku. Szczegóły u ks. proboszcza Janusza Tuska nr tel. 663776787.

12. W przyszłą niedzielę 9 czerwca po Mszy św. o godz. 18,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie organizacyjne przed kolejną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-31 lipca br. Zapraszamy dotychczasowych pątników i nowych chętnych.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Sercem Ewangelii jest wzajemność” – rozmowa z ks. Mirosławem Toszą – założycielem Wspólnoty Betlejem; „Abyśmy stali przed Tobą i Tobie służyli” – o bydgoskiej uroczystości święceń kapłańskich; „Wezwanie do bycia pokornym sługą Pana” – sylwetki nowych kapłanów. Zachęcamy do nabycia i lektury. Polecamy też najnowszy numer miesięcznika „Czas Solidarności”.

14. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Franciszek Urban lat 76; Jan Grycan lat 69; Alina Skibińska lat 78; Karolina Czajkowska lat 90; Ewa Kłaczyńska lat 57; Mariusz Kola lat 47 ; Jerzy Tomczyński lat 76 i Leon Jastrowski lat 81, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……………..

15. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem ziemskimi drogami ku niebu przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski