Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 9 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

i Święto NMP Matki Kościoła „C”

9-10 czerwca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny okres wielkanocny. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w Wieczerniku Kościoła Powszechnego, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Św.. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Po Mszy św. o godz. 18,oo spotkanie organizacyjne w związku z Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.

Dzisiaj także Mszą św. o godz. 12,3o w bydgoskiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe w naszym Sanktuarium. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd Rodziny Radia Maryja do Gdańska. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

2. Od wczoraj gościmy Relikwie wyniesionej na ołtarze w ubiegłym roku błogosławionej polskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. Przy ołtarzu znajdują się Jej Relikwie i Portret. Po Mszy św. możemy oddać cześć Relikwiom, wziąć obrazek, a także do specjalnej skarbony złożyć intencję mszalną, którą jako zbiorową odprawi ks. Szymon Gołota 6 sierpnia br. w Ziemi Świętej na Górze Błogosławieństw przez wstawiennictwo bł. Hanny Chrzanowskiej.

3. Dzisiaj też gościmy w naszej parafii „Vies Bonum” - trio wokalne z Białorusi z parafii salezjańskiej pw. Św. Jana Chrzciciela. Wszyscy członkowie zespołu mają polskie korzenie. Niech sami krótko powiedzą coś o sobie.

4. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy do liczniejszego udziału, także kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII oraz nowo bierzmowanych.

5. Jutro II Dzień Zielonych Świąt Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Kościele Zasadniczym o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 i 18,oo. Zapraszamy.

6. We wtorek 11 czerwca po Mszy św. o godz. 18,oo nasz chór „Exsultate Deo” zaprasza na Koncert pieśni Maryjnych i Eucharystycznych. Szczegóły na plakacie. Ze względu na Koncert wieczorna Msza św. we wtorek będzie w Kościele Zasadniczym.

7. W tym tygodniu będziemy jeszcze obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Barnaby –Apostoła; w środę wspomnienie błogosławionych Franciszka Dachtery i Antoniego Świadka – kapłanów i męczenników; w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek Uroczystość bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika, Patrona naszej diecezji. Zapraszamy w piątek o godz. 18,oo na Mszę św. i nabożeństwo czerwcowe z ucałowaniem Relikwii Błogosławionego. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie ornatu ufundowanego przez Zespół Caritas naszej parafii. Zapraszamy też do udziału poczty sztandarowe.

8. W sobotę 15 czerwca po Mszy św. o godz. 18,oo ognisko dla uczestników tegorocznego wyjazdu na Lednicę. Zbiórka przy Kościele Nawiedzenia.

9. W przyszłą niedzielę 16 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tego dnia do godz. 14,oo w Biurze Parafialnym będzie przyjmował przedstawiciel KUL. Tam będzie można zapisać się na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 28-30 czerwca br. Koszt 350 zł.

10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Dariusza Białkowskiego, misjonarza w Turcji, który wygłosi Słowo Boże. Po Mszach św. ks. misjonarz będzie do puszki zbierał ofiary na wsparcie jego misjonarskiej posługi.

11. Od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła będzie można składać intencje, w których będą się modlić pątnicy w czasie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

12. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na otwarcie wystawy „Wolność jest w nas. Kościół Katolicki w PRL”, które odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 12,oo przy ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej.

13. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Wzorem lat ubiegłych prosimy naszych parafian o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. I ołtarz przy ul. Białogardzkiej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców w intencji dzieci; odpowiedzialny ks. Maciej; II ołtarz przy ul. Białostockiej Neokatechumenat; odpowiedzialny ks. Marcin Jiers; III ołtarz przy ul. Łomżyńskiej młodzież; odpowiedzialny ks. Łukasz i IV ołtarz przy Domu Sióstr Urszulanek Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. i Bractwo Św. Wojciecha; odpowiedzialny ks. Rafał. Za całość procesji odpowiedzialny Ks. Marcin Benk.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Rozumiem obawy, ale ta droga jest słuszna” – rozmowa z o. Krzysztofem Wonsem; „Tej reformy chcieli kardynałowie” – rozmowa z papieżem Franciszkiem; „Co nam mówił, co nas zmieniło” – w 40. Lat od I Pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny; „Wypromujcie swoją błogosławioną” – o peregrynacji Relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w naszej diecezji. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stefania Rogalska lat 77; Halina Ickowicz lat 84; Benedykt Wieczorek lat 89; Bronisław Świeczkowski lat 86; Eugeniusz Kasperek lat 82; Mieczysław Chyła lat 66; Józef Jędrzejewski lat 73; Stanisław Ruciński lat 71; Jadwiga Gralla lat 77; Jacek Raszkowski lat 42 i Monika Rosenbaum lat 44, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

16. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski