Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 23 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XII Niedziela zwykła „C”

23 czerwca 2019 roku.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłą Chrystus Pan wzywa nas do zaparcia się samych siebie i wytrwałego dźwigania codziennego krzyża, aby osiągnąć życie wieczne. Dzisiaj po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje jako modlitewne przebłaganie i wynagrodzenie Bogu i Matce Najświętszej za akty profanacji, które ostatnio dokonały się w naszej Ojczyźnie. Dzisiaj też przeżywamy Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy przekazali nam życie i swoją pracą zapewnili jego rozwój. W łączności z wieczorną Mszą św. Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe w ramach oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do liczniejszego udziału.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim wypoczywającym oraz udającym się na urlopy i wakacje życzymy dobrej pogody, radosnych chwil, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu.

3. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Ze względu na oktawę Bożego Ciała w tym tygodniu wieczorne Msze św. będą w Kościele Zasadniczym.

4. W środę 26 czerwca o godz. 10,oo Mszą św. w Kościele Zasadniczym rozpoczniemy Parafialny Dzień Chorego. Prosimy umożliwić naszym podopiecznym zarówno chorym jak i w podeszłym wieku, by mogli wziąć udział w tym dniu. Podczas Mszy św. zostanie udzielony Sakrament Chorych, a po Mszy św. spotkanie przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu obchodzimy uroczystości: w poniedziałek Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w piątek Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i orędownictwa św. Patronów. Ze względu na Uroczystość w piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Natomiast taca zbierana w sobotę przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

6. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej Procesja Eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy, by te same osoby, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało, zechciały pomóc przy budowie ołtarzy na zakończenie oktawy. Prosimy o udział poczty sztandarowe, dzieci I Komunijne oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Ostatnia Procesja Eucharystyczna w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo.

7. Informujemy, że podczas wakacji w lipcu i w sierpniu w dni powszednie Msze św. będziemy odprawiać o godz. 7,oo; 8,oo i 18,oo. Nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.

8. Przy wyjściu z kościoła wystawione są skarbony, gdzie można składać intencje, które pielgrzymi poniosą na Jasną Górę w tegorocznej pielgrzymce.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18,oo gościć będziemy scholę dziecięco-młodzieżową „Misterium” z parafii M.B. Anielskiej z Grodna na Białorusi. Po Mszy św. schola wykona krótki koncert. W imieniu scholi i Sióstr Szensztackich z Grodna serdecznie zapraszamy.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Zdyskredytować Boga i obrzydzić Kościół’ – oświadczenie Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; „Pierwsza Msza św. po pożarze” – o odprawionej 15 czerwca br. Mszy św. po pożarze katedry Notre Dame; „Ojciec czyli kto? ” i „Ojciec może pomóc dziecku rozkwitnąć” – rozważania o ojcostwie w związku z Dniem Ojca; „Co pięć minut ginie chrześcijanin” – o ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w Bydgoszczy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wiesław Olkowski lat 62; Józef Dzik lat 96; Anna Pusowska lat 95; gen. Zbigniew Nowek lat 59; Jerzy Orszt lat 76 i Jan Aleksandrzak lat 81, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

12. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem i dźwiganie codziennego krzyża przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski