Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 30 czerwca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „C”

30 czerwca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan zachęca nas do pójścia za Sobą. Pamiętajmy, abyśmy na urlopowych i wakacyjnych szlakach nie zagubili śladów Chrystusa. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

2. Jak już informowaliśmy, podczas Mszy św. o godz. 18,oo gościć będziemy scholę dziecięco-młodzieżową „Misterium” z parafii M.B. Anielskiej z Grodna na Białorusi. Po Mszy św. schola wykona krótki koncert. W imieniu scholi i Sióstr Szensztackich z Grodna serdecznie zapraszamy.

3. Przypominamy, że od jutra przez lipiec i sierpień w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo! Niedzielny porządek Mszy św. pozostaje bez zmian.

4. W środę obchodzimy Święto św. Tomasza Apostoła, a w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy. Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

5. W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, piątek i sobotę lipca. Godzina święta w czwartek, nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17,3o. W sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania loretańska oraz różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji dobrego i bezpiecznego przeżycia wakacji z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zakończenie adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Po Mszy św. o godz. 18,oo przed Kościołem Nawiedzenia poświęcenie pojazdów i modlitwa w intencji kierowców o bezpieczne podróżowanie. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Podczas święcenia można będzie złożyć ofiarę na wsparcie polskich misjonarzy.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Zapraszamy chętnych na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka; Dwuletnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne oraz Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja trwa do 9 września, natomiast rozmowy rekrutacyjne odbędą się 12 i 13 września br. Bliższe informacje w zakrystii oraz na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Milczeniem powiedział najwięcej” – o ks. Michale wyświęconym w szpitalu, który kapłanem był zaledwie 24 dni; „Kościół w czasach próby” i „Taki mamy klimat…. – o funkcjonowaniu Kościoła Katolickiego i klimacie niechęci wobec wierzących w naszej Ojczyźnie; „To nie śmierć wydaje owoce ale miłość” – rozmowa z polskim franciszkaninem o. Stanisławem Olbrychtem, misjonarzem pracującym w Peru, gdzie w 1991 r. terroryści zamordowali jego dwóch współbraci, dziś błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień lipca. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Szumlas lat 82; Bożena Pałucka lat 73 i Jan Marulewski lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………..

10. Na realizację życiowego powołania i radość wakacyjnego odpoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski