Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 7 lipca 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 7 lipca 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIV Niedziela zwykła „C”

7 lipca 2019 roku.

1. W dzisiejszą, XIV Niedzielę zwykłą Chrystus Pan wzywa nas do modlitwy o nowych robotników w Winnicy Pańskiej i ukazuje ich ważną misję we współczesnym świecie. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy miłego wypoczynku. Z racji I niedzieli miesiąca do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna Adoracja w intencji bezpiecznego i dobrego przeżycia wakacji i urlopów. Po Mszy św. o godz. 18,oo w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia, poświęcenie pojazdów i modlitwa za kierowców o bezpieczne podróżowanie. Święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczymy na wsparcie polskich misjonarzy.

2. Legion Maryi zaprasza 24 sierpnia br. na wyjazd do Lichenia i Pierania. Koszt 45 zł. Informacja pod nr. telefonu 500198911.

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli – kapłana; w czwartek Święto Św. Benedykta – opata, Patrona Europy; w piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Biskupa i Męczennika oraz w sobotę wspomnienie Św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Jesteśmy dla nich kotwicą” – o potrzebie modlitwy za kapłanów; „Niechciany kapłan” – historia pierwszego czarnoskórego kapłana w Stanach Zjednoczonych, który ma szansę trafić na ołtarze; „Zróbcie tu oazę” – o zorganizowanej przed 40. laty w Rzymie na zaproszenie Św. Jana Pawła II oazie III stopnia; „Nie jestem gorsza, jestem inna” – o Katarzynie Nowak, niewidomej artystce aktywnie pomagającej potrzebującym. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Felicja Nickel lat 88; Zofia Domek lat 87; Lech Chyrek lat 72 i Danuta Kujawa lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bozemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

8. Na radość z wypoczynku i świadomość przybliżania się do nas Królestwa Bożego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski