Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 lipca 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14 lipca 2019 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XV Niedziela zwykła „C”

14 lipca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan wzywa nas do prawdziwej miłości bliźniego. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wakacyjnych Gości i sympatyków naszego Sanktuarium. Życzymy miłego wypoczynku i przyjemnego pobytu w naszym mieście.

3. W poniedziałek przeżywać będziemy wspomnienie św. Bonawentury – Biskupa i D-ra K-ła, we wtorek NMP z Góry Karmel, w czwartek bł. Szymona z Lipnicy – kapłana, a w sobotę bł. Czesława – kapłana. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i orędownictwa św. Patronów.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Do trzech razy sztuka?” – o spotkaniach Putina z papieżem Franciszkiem; „Dzisiaj medytacja to lekarstwo” – o medytacji jako doświadczeniu bliskiej obecności Boga; „Szlakiem Bitwy Warszawskiej” – o pielgrzymce rowerowej diecezji bydgoskiej, w której uczestniczyli też przedstawiciele naszej parafii z ks. Łukaszem; „Schola Misterium z Grodna” – o pobycie w Bydgoszczy scholi z Białorusi, która gościła również w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty próg wieczności przekroczyli: śp. Jerzy Kalinowski lat 74; Wit Łuczak lat 84; Andrzej Szwedowski lat 52 i Urszula Janicka lat 77, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

8. Na świadczenie bezinteresownej miłości naszym bliźnim przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski