Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 21 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVI Niedziela zwykła „C”

21 lipca 2019 roku.

1. Dzisiaj, w XVI Niedzielę zwykłą Chrystus Pan poucza nas, że obok gorliwego spełniania naszych codziennych obowiązków, potrzebne jest też zasłuchanie się i rozważanie Słowa Bożego. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Dzisiaj z katedry wyruszyła XV Bydgoska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Wśród pątników jest też grupa Czerwono-Czarna z naszej parafii. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca. Wspierajmy ich trud naszymi modlitwami.

2. Bardzo serdecznie witamy pośród nas wakacyjnych Gości, życzymy radosnego i udanego pobytu w naszym mieście.

3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święto: w poniedziałek Św. Marii Magdaleny; we wtorek Św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy; w czwartek Św. Jakuba Apostoła; natomiast w środę wspominamy Św. Kingę – Dziewicę, a w piątek Świętych Joachima i Annę – Rodziców NMP. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. Wzorem poprzednich lat w piątek 2 sierpnia w godz. południowych gościć będziemy na obiadowym odpoczynku pieszych pielgrzymów z Gdyni na Jasną Górę. Przygotujemy dla nich wojskową grochówkę i chcemy ugościć słodkim poczęstunkiem i kawą. Spotkanie chętnych do przygotowania poczęstunku oraz chcących ufundować zimne napoje dla pielgrzymów odbędzie się we wtorek 30 lipca na plebanii po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Fajny ksiądz, czyli jaki?” i „Zdążyć przed kryzysem” – o potrzebie wspierania kapłanów, szczególnie, gdy przeżywają sytuacje kryzysowe; „Habemus Korniłowicz” – o niezwykłym kapłanie i zakładzie, który stworzył dla ociemniałych – dziś kandydacie na ołtarze; „Katolicyzm jest piękny” – rozmowa z katolickim konwertytą z fińskiego luteranizmu; „Dlaczego Krucjata” – o powołanej przez ks. Franciszka Blachnickiego Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

7. Pragniemy poinformować Drogich Parafian, że w poniedziałek 15 lipca w wieku 45 lat odszedł do wieczności wieloletni wikariusz w naszej parafii ks. Grzegorz Lewandowski. Jego pogrzeb odbył się w piątek w Inowrocławiu. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie, a także wszystkim, którzy przez cały tydzień modlili się w intencji Zmarłego Kapłana. W Jego intencji zostanie odprawiona Msza św. od pracowników parafii w najbliższą niedzielę 28 lipca o godz. 10,15. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Zygmunt Walentowicz lat 80; Arkadiusz Polewski lat 41; Jadwiga Szulc lat 63; Tadeusz Nitecki lat 92; Marek Katafiasz lat 62; Kazimierz Bączkowski lat 59; Sławomir Nowakowski lat 29; Jarosław Wikariak lat 37 i Mirosław Jarysz lat 59, których wraz z ks. Grzegorzem i wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

9. Na owocne słuchanie i wcielanie w życie Bożego Słowa przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski