Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 lipca 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVII Niedziela zwykła „C”

28 lipca 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XVII Niedzielę zwykłą, ostatnią wakacyjnego lipca. W Ewangelii św. Chrystus Pan uczy nas modlitwy i przypomina, że naszym Ojcem jest Bóg. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. We wtorek 30 lipca po wieczornej Mszy św. na plebanii spotkanie chętnych do przygotowania poczęstunku dla pieszych pielgrzymów z Gdyni na Jasną Górę, którzy w piątek 2 sierpnia w południe przybędą do nas na modlitwę i obiadowy odpoczynek. Liczę, że nasi parafianie okażą życzliwe i gościnne serca. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą, by w piątek o godz. 11,40 przybyli do Kościoła na powitanie gdyńskich pielgrzymów i modlitwę Anioł Pański. Natomiast bydgoscy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 31 lipca. Wspierajmy naszymi modlitwami wszystkich pątników wędrujących do naszej Matki.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota sierpnia. W czwartek, w łączności z wieczorną Mszą św. Godzina święta i modlitwy w intencji powołań do Służby Bożej; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z wieczorną Mszą św.; w sobotę po Mszy św. o godz. 7,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania loretańska oraz różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17,3o.

4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Marty; w środę św. Ignacego Loyoli – kapłana a w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego – Biskupa i Doktora K-ła. Tego dnia przypada 75. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w patriotycznym zrywie oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień sierpnia.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stanisław Kutka lat 83; Janina Kozłowska lat 94 i Teodora Łakomska lat 67, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek…………

8. Na wytrwanie w modlitewnej, dziecięcej ufności wobec niebieskiego Ojca, przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski