Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XVIII Niedziela zwykła „C”

4 sierpnia 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XVIII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan przestrzega nas przed chciwością i troską o dobra materialne, zachęcając jednocześnie do troski o dobra duchowe, mające wartość nieprzemijającą. Do godz. 14,oo z racji pierwszej niedzieli miesiąca, w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiarujmy Chrystusowi chwilę naszej modlitwy w intencji wszystkich nadużywających i uzależnionych od alkoholu w naszej Ojczyźnie. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Zapraszamy.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Gości, którzy na wypoczynek przybyli do naszego miasta i życzymy radosnego i miłego pobytu pośród nas.

3. Rozpoczęliśmy sierpień, który tradycyjnie w naszej Ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości i abstynencji od alkoholu. Zachęcamy do podjęcia tego wyrzeczenia w duchu troski o trzeźwość Narodu i Ojczyzny.

4. Staropolskim Bóg zapłać dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek pomogli w podjęciu i ugoszczeniu pieszych pielgrzymów z Gdyni na Jasną Górę. Niech Maryja wyprasza wszystkim obfite Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym sanktuarium. Bóg zapłać za modlitewne i materialne wsparcie naszych działań.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek Święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek wspomnienie św. Dominika – kapłana; w piątek Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy, Patronki Europy i w sobotę Święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia wielu Bożych łask i wstawiennictwa Św. Patronów.

6. Przypominamy, że również w sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ekskomunika za nagrywanie spowiedzi” i „Co mi powiedział spowiednik czyli dziennikarstwo na dnie” – o zagrożeniach tajemnicy spowiedzi; „Katolicy też mają prawo do szacunku” – reakcja rzecznika Episkopatu na fakty kolejnych profanacji w Polsce; „Ktoś więcej niż pielęgniarka” – o zakończonej w naszej diecezji peregrynacji relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, której relikwie gościły również w naszej parafii. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Irena Flis lat 81; Grażyna Żelechowska lat 70; Antonina Nadolińska lat 94; Rafał Drożdżowski lat 46; Romuald Puzyrewski lat 85; Stefania Kościelna lat 87 i Bronisław Sadowski lat 76, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

9. Na wytrwałe gromadzenie dóbr duchowych zasługujących na szczęśliwą wieczność przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski