Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 11 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XIX Niedziela zwykła „C”

11 sierpnia 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan zachęca nas do czujności i troski o właściwe przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Panem. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy radosnego i miłego wypoczynku w naszym mieście.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz składane w inny sposób na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

4. Przypominamy, że w sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

5. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana i Męczennika. Po Mszy św. o godz. 8,oo uczczenie Relikwii świętego Męczennika. Tego dnia z kościoła pw. NSPJ na Placu Piastowskim w Bydgoszczy do kościoła pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego na Osowej Górze wyruszy XXX Piesza Pielgrzymka Maksymiliańska w intencji otrzeźwienia Narodu. Pielgrzymka wyrusza o godz. 15,3o. Pielgrzymi o godz. 18,oo uczestniczą w Sumie Odpustowej, a po Mszy św. są zaproszeni na poczęstunek. Natomiast w naszej parafii Róża Różańca Rodziców w intencji dzieci zaprasza o godz. 17,3o na modlitwę różańcową w intencji Rodzin.

6. W czwartek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada 99. Rocznica Cudu nad Wisłą. Msze św. w Kościele Zasadniczym w/g porządku niedzielnego. W łączności z każdą Mszą św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Tego dnia we Włocławku w kaplicy Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi o godz. 11,oo Wieczystą Profesję Zakonną złoży s. Emilia Skornia, córka naszej parafii. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

7. W sobotę przypada wspomnienie św. Jacka – kapłana. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożych łask, wszelkiej pomyślności, orędownictwa św. Patronów oraz ludzkiej życzliwości.

8. W przyszłą niedzielę w Królikowie k/Konina odbędzie się uroczyste przejście orkiestr strażackich oraz rodzinny piknik przy plebanii, gdzie proboszczem jest pochodzący z naszej parafii ks. Grzegorz Groszkowski. Wyjazd chętnych spod Tesco o godz. 10,oo. Koszt 80 zł. Informacje u p. Grażyny nr telefonu 602150707 lub 797290936.

9. Bractwo Oblatów Św. Brygidy Domu Bydgoskiego organizuje 7 września br. XXX Pieszą Pielgrzymkę z Katedry Bydgoskiej do Sanktuarium MB w Byszewie. Rozpoczęcie Pielgrzymki po Mszy św. w katedrze o godz. 8,oo. Powrót pielgrzymów i prowiant we własnym zakresie. Telefon kontaktowy 509633590.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Oczyścić Kościół i trwać” – o liście papieża Franciszka do kapłanów; „Ciężar ekskomuniki” – na kogo i dlaczego nakładane są dziś kary kościelne; „Zbudowaliśmy szkołę” – o szkole w Czadzie, której budowę finansowała nasza diecezja; „Zabytek o bogatej historii” – rozmowa z Joanną Ziemlewicz, konserwator dzieł sztuki o pracach przy Obrazie M.B. Pięknej Miłości i o wartości historycznej tego Wizerunku. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Krystyna Utecht lat 71; Jerzy Beringer lat 47; Edmund Kasprowicz lat 75; Helena Stefańska lat 80 i Stanisława Lipigórska lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

12. Na godne przygotowanie się na spotkanie z przychodzącym Panem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski