Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XX Niedziela zwykła „C”

18 sierpnia 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan domaga się od nas chrześcijańskiego radykalizmu w życiu codziennym. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich, którzy na wypoczynek przybyli do naszego miasta i życzymy radosnego pobytu pośród nas.

3. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia: we wtorek św. Bernarda – opata i Doktora K-ła; w środę św. Piusa X – papieża; w czwartek NMP Królowej, a w sobotę Święto św. Bartłomieja – Apostoła. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, wszelkiej pomyślności i ludzkiej życzliwości.

4. Przypominamy, że w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Normalność to jego największa tajemnica” – zachowane ślady życia i śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki; „Jazda za przyzwoleniem” – o problemie wzrastającej liczby nietrzeźwych kierowców na polskich drogach; „Promień nadziei” – o problemach, z którymi borykają się niewidomi i słabo widzący; „Bohaterowie czy kolaboranci” – o żołnierzach Brygady Świętokrzyskiej; „Wyczekująca więź” – rozmowa z małżonkami Moniką i Marcinem Gajdami o niewierzących dzieciach wierzących rodziców i powodach ich odejścia z Kościoła. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej rodziny parafialnej przekroczyli: śp. Jan Jesień lat 75; Romualda Grzankowska lat 83 i Irena Bytner lat 93, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawości Bożej. Wieczny odpoczynek……

7. Na czas wypoczynku oraz owocnej pracy przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski