Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 25 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXI Niedziela zwykła „C”

25 sierpnia 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji. W Ewangelii św. Chrystus Pan poucza nas, że droga do Królestwa Niebieskiego nie jest łatwa i wiedzie przez ciasną bramę. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj – z racji 25 dnia miesiąca modlitwa w intencji dziecka poczętego. Na stolikach pod chórem można otrzymać informację o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na ławkach są wyłożone teksty Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego dotyczące obrony życia każdego dziecka.

3. Jutro przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w/g porządku niedzielnego w Kościele Nawiedzenia z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Na Mszę św. o godz. 18,oo zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe. W poniedziałek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

4. We wtorek wspominać będziemy św. Monikę – matkę św. Augustyna; w środę św. Augustyna – biskupa i D-ra kościoła; w czwartek Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę Święto Rocznicy poświęcenia Bydgoskiej Katedry. Obchodzącym swoje imieniny życzymy obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności.

5. W przyszłą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 11,oo w Katedrze Bydgoskiej Msza św. w intencji ofiar tej strasznej wojny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy za naszą wolność oddali swoje życie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11,3o Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich Rodziców. Na tablicach ogłoszeń znajdują się wzory oświadczeń Rodziców, którzy nie wyrażają zgody na udział swoich dzieci w organizowanych w szkołach zajęciach z edukacji seksualnej itp. Tekst oświadczenia znajduje się na stronie Episkopatu Polski. Zainteresowani Rodzice mogą też go otrzymać w Biurze Parafialnym. Podpisane oświadczenie należy złożyć na ręce Dyrekcji Szkoły.

7. Od przyszłego poniedziałku 2 września wznawiamy odprawianie Mszy św. o godz. 10,oo w dni powszednie.

8. W sobotę 7 września organizowana jest pielgrzymka do Lednicy Seniora. Wyjazd o godz. 8,oo sprzed Tesco. Koszt 50 zł. Informacje u p. Grażyny nr tel. 797290936.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Drzwi muszą być otwarte” – rozmowa z papieżem Franciszkiem; „Dolina łaski” – o pracy misyjnej w Kazachstanie ks. Artura Zarasia; „Aby się łatwiej odchodziło” – o posługiwaniu chorym w hospicjach; „Amerykański ojciec Pio” – niezwykła historia błogosławionego o. Solanusa, amerykańskiego kapucyna. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem” modlitwa na każdy dzień września. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Andrzej Michalak lat 62; Wiesława Recka lat 78; Kazimiera Laudańska lat 82; Edmund Matowski lat 94 i Jan Waszau lat 67, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

11. Na trud zdobywania Królestwa Niebieskiego przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski