Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 15 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne na 15 września 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIV Niedziela zwykła „C”

15 września 2019 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Przypowieść o Synu Marnotrawnym przypomina nam o wielkiej dobroci Miłosiernego Ojca. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Przypominamy, że w niedziele o godz. 7,oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zachęcamy do liczniejszego udziału, szczególnie przedstawicieli parafialnych grup duszpasterskich.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.

4. We wtorek 17 września przypada 80 rocznica zbrodniczej napaści Związku Sowieckiego na naszą Ojczyznę. O godz. 12,oo w katedrze bydgoskiej ks. Biskup Jan Tyrawa odprawi Mszę św. w intencji ofiar. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Tego dnia kandydaci do bierzmowania z klas VII i VIII Mszą św. o godz. 18,oo rozpoczną swoje spotkanie przygotowawcze do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Uczniowie klas VIII przynoszą dzienniczki do bierzmowania z ubiegłego roku.

5. W środę 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, Patrona młodzieży. Tego dnia przypada 1 rocznica Nawiedzenia w naszej parafii Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Z tej okazji na Mszę św. o godz. 18,oo zapraszamy nie tylko dorosłych, ale także młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W czwartki o godz. 19,oo w Klubie „Emaus” odbywają się spotkania młodzieżowej grupy „Duc in altum”. Serdecznie zapraszamy także nowych chętnych.

7. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy a w sobotę Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i wszelkiej pomyślności w życiu codziennym.

8. W przyszłą niedzielę w Biurze Parafialnym do godz. 14,oo będzie przyjmował przedstawiciel TP KUL.

9. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa zapraszają na „Projekt Kostka”, czyli chrześcijański Hip-Hop Festiwal dla młodzieży w dniach 20-22 września br. Szczegóły na plakacie i w internecie.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Taka ładna praca” i „Bez ochronnych rękawiczek” – o zmarłej w 2014 r. polskiej lekarce, misjonarce przez wiele lat posługującej trędowatym w Afryce; „Celibat i głębia miłości” – rozmowa z ks. Abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim; „Źródło jedności diecezjalnego Kościoła” – o uroczystościach odpustowych M.B. Pięknej Miłości w naszej katedrze; „Czuję się jak w domu” – o pracy misyjnej w Turcji ks. Dariusza Białkowskiego, którego niedawno gościliśmy w naszej parafii; „Cios w plecy” – o sowieckiej agresji na Polskę. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Zenona Zabrzyńska lat 86; Stefan Gawrysiak lat 88; Gertruda Rewolińska lat 91; Janina Szulc lat 90 i Artur Błotny lat 53, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy łaskawości Bożej. Wieczny odpoczynek……………

12. Na trud powrotu do Miłosiernego Ojca przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2021

Design & hosted by Paweł Lewandowski